Miał szukać baraniny, przewoził dwóch Hindusów

2022.08.25 12:46
40-letni obywatel Uzbekistanu próbował przewieźć 2 obywateli Indii, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Gdy zatrzymała go policja, tłumaczył się, że w okolicy Hajnówki szuka jedynie dostawców baraniny.
Miał szukać baraniny, przewoził dwóch Hindusów
Fot: KMP Hajnówka

Na ul. Białowieskiej w Hajnówce policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać w kierunku ul. Łowczej. Wtedy z bramy pobliskiego przedsiębiorstwa wyjechała toyota na warszawskich numerach rejestracyjnych, do której wsiedli mężczyźni. Kiedy policjanci wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się, mężczyźni wysiedli z samochodu i rozbiegli się w dwóch kierunkach.

Za kierownicą toyoty siedział 42-letni obywatel Uzbekistanu. Mężczyzna twierdził, że nie zna mężczyzn, którzy przez chwilę byli w jego samochodzie. Dodał, że w niedalekiej przyszłości planuje otworzyć restaurację, a w Hajnówce poszukuje dostawców baraniny.

Policjanci odnaleźli dwóch mężczyzn, którzy wybiegli z samochodu. Byli to obywatele Indii, którzy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju.

42-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Obywatele Indii zostali natomiast przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Obywatel Uzbekistanu usłyszał już zarzut usiłowania pomocy w nielegalnym przekraczaniu granicy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1248 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39