Miastem zawładnęli motocykliści [ZDJĘCIA]

2018.04.21 16:49
Punktualnie o godz. 12.00 ulicami Białegostoku przejechała ogromna parada motocykli. Nie zabrakło też konkursów i różnego rodzaju pokazów na Rynku Kościuszki. Wszystko to w ramach akcji Motoserce.
Miastem zawładnęli motocykliści [ZDJĘCIA]
Fot: Rafał Żuk

Sezon rozpoczęty, mieszkańcy Białegostoku wyedukowani

W sobotę (21.04) od wczesnych godzin porannych w stolicy Podlasia można było usłyszeć ryk motocyklowych silników. Właściciele tych jednośladów byli wszędzie. Na stacjach paliw, w sklepach, na bocznych, osiedlowych dróżkach, a nawet w kościele. Organizowana tego dnia akcja Motoserca swój początek miała bowiem właśnie w małym kościele przy białostockiej katedrze, gdzie odbyła się specjalna msza święta.

Następnie na Rynku Kościuszki rozpoczęły się szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz ruszyły 26. Mistrzostwa Polski Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, gdyż wydarzenie zatytułowane Motoserce to nie tylko forma hucznej inauguracji sezonu motocyklowego, ale też sposób na przekazanie społeczeństwu ważnych lekcji i przydatnych informacji.

Główny punkt programu - parada

Dokładnie w samo południe na ul. Sienkiewicza miał miejsce start przeogromnej parady motocykli składającej się z setek, a może i tysięcy maszyn. To właśnie ta część imprezy ciekawiła mieszkańców najbardziej, ale i osoby ubrane w skórzane kurtki nie ukrywały emocji na myśl o tym fragmencie wydarzenia.

- Dwa lata temu nie było mnie na paradzie, bo brałem ślub, rok temu urodziło mi się dziecko, więc także zostałem uziemiony. Tegorocznej imprezy nie mogłem już odpuścić. To jest naprawdę wyjątkowe przeżycie, dlatego tu jestem - mówi Piotr, jeden z uczestników Motoserca.

Te osoby, które nie przybyły w rejony głównego białostockiego placu na motocyklach, mogły skorzystać z szeregu innych atrakcji. Dla nich przygotowano m.in. specjalną wystawę jednośladów oraz liczne pokazy. Na scenie ulokowanej pod Ratuszem zaprezentowali się również specjaliści od odważników kettlebell czy zespoły muzyczne: Lupa, Polska B oraz Tharsys. Nie zabrakło ponadto konkursów z nagrodami, zabaw dla dzieci i pokazów walk.

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

893 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39