Miasto przedyskutuje z białostoczanami pomysły na zbiórkę odpadów

2011.05.20 00:00
Pisaliśmy już o założeniach dotyczących selektywnej zbiórki odpadów jakie postawiło sobie miasto na najbliższe 10 lat. Teraz urzędnicy chcieliby przedyskutować te plany z mieszkańcami Białegostoku. Na piątek (20.05) zaplanowano otwarte spotkanie w tej sprawie.
Miasto przedyskutuje z białostoczanami pomysły na zbiórkę odpadów
Fot: Ewelina Sadowska

Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego we współpracy z Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w Krakowie przygotował "Koncepcję selektywnej zbiórki odpadów na terenie Białegostoku na lata 2011-2019". Określa ona podstawowe wytyczne dotyczące składowania i recyklingu odpadów w naszym mieście. Teraz pomysły w niej zawarte mają być przedstawione mieszkańcom i wspólnie z nimi przedyskutowane.

I stąd specjalne spotkanie. W jego trakcie urzędnicy chcieliby poznać opinie, uwagi, sugestie oraz wnioski białostoczan dotyczące selektywnej zbiórki odpadów na terenie miasta w najbliższych latach. Wszystkie propozycje i postulaty zostaną przeanalizowane i opublikowane.

W trakcie spotkania pracownicy magistratu i specjaliści udzielą odpowiedzi na pytania przesłane wcześniej przez internatów, przewidziano też panel dyskusyjny oraz poinformowanie uczestników spotkania o możliwości składania wniosków i postulatów do koncepcji.

W dyskusji może wziąć udział każdy. Odbędzie się ona dziś w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, przy ul. Mickiewicza 1. Początek o godz. 11.

Przeczytaj o koncepcji:
Białystok: do 2020 r. połowa odpadów będzie poddawana recyklingowi

E.S.

1770 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39