Miasto rozdało piórniki potrzebującym

2015.08.25 00:00
We wtorek (25.08) Tadeusz Truskolaski przekazał organizacjom pozarządowym ponad 6 tysięcy piórników. Artykuły szkolne trafią do potrzebujących dzieci.
Miasto rozdało piórniki potrzebującym
Fot: UM Białystok

- Dzisiaj możemy przekazać kilka tysięcy piórników dla organizacji pozarządowych oraz dla Związku Polaków na Białorusi – jako taki dar od miasta Białegostoku – mówił prezydent.

Piórniki miasto otrzymało w spadku po firmie, której właściciel zmarł, nie pozostawiając spadkobierców.

- Myślę, że piórniki będą służyły dzieciom, rodzice nie będą musieli ponosić dodatkowego wydatku – powiedział Tuskolaski.

Piórniki odebrali przedstawiciele Związku Polaków na Białorusi, organizacji Caritas, Eleos, Rubież, a także Stowarzyszenia Droga i Wspólnota Polska oddział w Białymstoku.

- Związek Polaków na Białorusi współpracuje od lat z urzędem miasta Białegostoku - mówiła Andżelika Borys ze Związku Polaków na Białorusi. – Bardzo dziękujemy za pomoc, która jest dla nas znacząca. Piórniki przekażemy dzieciom, które uczą się języka polskiego nie tylko na Grodzieńszczyźnie, ale i w dalszych zakątkach Białorusi, w szkołach społecznych, przy parafiach – dodała.

Również ks. Adam Kozikowski z Caritasu nie krył zadowolenia z otrzymanych piórników.
- Ten gest jest niezwykle piękny. Wiemy, że dzieci z rodzin borykających się z różnymi trudnościami nie jest wcale mało w naszym regionie, więc wszystkie organizacje, również Caritas, bardzo chętnie te piórniki wykorzysta i przyczyni się, by trafiły do najbardziej potrzebujących - powiedział.

Jak podkreślił duchowny, potrzebujących jest wielu, dlatego też w naszym mieście cały czas są organizowane akcje, które mają na celu zebranie najpotrzebniejszych artykułów szkolnych i przekazanie ich dzieciom. Zobacz: [url-=http://www.bialystokonline.pl/wyprawka-od-serca-pomoz-potrzebujacym-dzieciom,artykul,86609,1,1.html]"Wyprawka od serca" - pomóż potrzebującym dzieciom[/url], "Tornister pełen uśmiechów" na finiszu. Można jeszcze pomóc dzieciom

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

862 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39