Michał Bajor z recitalem w Teatrze Dramatycznym

2019.11.20 14:22
Znakomity wokalista Michał Bajor powraca do białostockiego Teatru Dramatycznego. Wystąpi z recitalem w czwartek (21.11).
Michał Bajor z recitalem w Teatrze Dramatycznym
Fot: Michał Bajor

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on, również zafascynowany, nucił ich ponadczasowe piosenki. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo czy piosenki Piaf i Aznavoura były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady. Od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie.

Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie i zbudował z nich koncert. To bardzo zróżnicowany recital, od przejmującej "Je sui malade" Dalidy, przez kolorowe "Couleur cafe" Gainsburga czy roztańczone "Quando, quando", aż po dramatyczny "Hymn miłości" Edith Piaf. Piosenki w świetnych, większości nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włoskimi i francuskimi. W stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego i z udziałem wspaniałych muzyków.

Recital odbędzie się na dużej scenie Teatru Dramatycznego, początek o godz. 19.00.

Repertuar Teatru Dramatycznego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

620 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39