Michał Bajor z recitalem. Zaśpiewa w Teatrze Dramatycznym

2016.11.08 16:21
W czwartek (10.11) w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaśpiewa Michał Bajor. Artysta wystąpi z recitalem "Moja miłość".
Michał Bajor z recitalem. Zaśpiewa w Teatrze Dramatycznym
Fot: Rafał Masłow

Michał Bajor wzrusza swoim śpiewem już od ponad 40 lat. Jak nikt inny łączy oryginalny styl z najwyższą jakością. Od najmłodszych lat mieszkał w Opolu, gdzie dorastał w atmosferze festiwali i teatru. W dzieciństwie uczył się tańca, gry na fortepianie, a także występował w spektaklach Zadebiutował w 1970 r. w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Miał wówczas 13 lat. Publiczność mogła podziwiać go także na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze czy Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

W 1987 r. artysta nagrał swą pierwszą płytę - "Michał Bajor Live", na której znalazły się przeboje takie jak: "Ogrzej mnie" czy "Walc na tysiąc pas". W swojej dyskografii ma kilkanaście albumów studyjnych, koncertowych oraz kompilacji, wśród nich m.in. "Nowe piosenki", "Uczucia...", "Kocham jutro", "Twarze w lustrach", "Za kulisami", "Inna bajka" czy "Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty".

Występy Michała Bajora w białostockim Teatrze Dramatycznym to już niemal tradycja. Artysta za każdym razem gromadzi salę pełną słuchaczy. W trakcie listopadowego recitalu "Moja miłość" wokalista zaprezentuje m.in. materiał z płyty o tym samym tytule. To 19. album w jego dyskografii i zarazem trzecie spotkanie mistrza interpretacji z mistrzem słowa - Wojciechem Młynarskim.

Po płytach "Od Piaf do Garou" i "Moje podróże" przyszedł czas na zbiór 17 najpiękniejszych piosenek o miłości. Większość z nich to przeboje trwale zapisane w historii polskiej muzyki rozrywkowej i sercach kilku pokoleń słuchaczy. Warto spośród nich wymienić: "Prześliczną wiolonczelistkę", "Odkryjemy miłość nieznaną", "Och, życie kocham cię nad życie" czy "Nie ma jak u mamy". Album zawiera także dwie premiery: piosenki napisane specjalnie dla Michała Bajora przez Wojciecha Młynarskiego, a zaśpiewane w duetach z Alicją Majewską i Anią Wyszkoni.

Początek koncertu o godz. 19.00.

Szczegóły: Koncert Michała Bajora

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

877 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39