Białystok Online

Kultura i Rozrywka

Mieszkańcy osiedla Słoneczny Stok mogą wziąć udział w ciekawej akcji

2013.08.30 00:00
Mieszkańcy osiedla Słoneczny Stok mogą wziąć udział w ciekawej akcji
Fot: Tatia Skhirtladze. Muzeum Społeczne w Wiedniu

Słoneczny Stok to jedno z osiedli białostockich, na których miały miejsca rażące akty rasizmu, dyskryminacji i agresywnej nietolerancji. Włączając się do społecznej akcji współtworzenia w Białymstoku atmosfery życzliwości i tolerancji wobec różnie pojmowanej odmienności, Galeria Arsenał zaprosiła do miasta Krzysztofa Żwirblisa.

Ten wybitny twórca, kurator i krytyk sztuki przeprowadzi na terenie osiedla akcję społeczno - artystyczną "Muzeum Społeczne". Polega ona na realizacji filmu i tymczasowej wystawy z mieszkańcami określonej okolicy, które są potem prezentowane w otwartej przestrzeni. Na film składają się wywiady dotyczące własnej małej historii uczestników oraz ich kreatywnych zainteresowań.

Twórcze działania artysta rozpocznie 31 sierpnia. Będą wspierać go pracownicy Arsenału i wolontariusze z Fundacji SOCLAB. Finał akcji zaplanowano 7 września na terenie osiedla Słoneczny Stok, gdzie odbędzie się prezentacja filmu i wystawy.

Organizatorzy projektu zapraszają do udziału w akcji oraz przedstawienia dla potrzeb filmu i wystawy rodzinnych archiwaliów czy własnego rysunku, obrazu, zdjęcia. Z artystą można kontaktować się mailowo lub telefonicznie.

Szczegóły: Akcja Muzeum Społeczne

Anna Dycha

Anna Dycha

anna.d@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas