Migranci wciąż próbują dostać się do Polski. W ręce policji wpadli kolejni "kurierzy"

2022.04.22 10:16
Minionej doby podlaska policja zatrzymała 3 "kurierów", którzy chcieli przewieźć łącznie 16 cudzoziemców. Z kolei polsko-białoruską granicę próbowało przekroczyć 25 migrantów.
Migranci wciąż próbują dostać się do Polski. W ręce policji wpadli kolejni "kurierzy"
Fot: SG

W czwartek (21.04) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 25 cudzoziemców - m.in. obywateli: Erytrei, Turcji i Iraku.

- Zdarzenia miały miejsce na odcinkach chronionych przez placówki: SG Czeremcha, SG Nowy Dwór, SG Dubicze Cerkiewne, SG Białowieża i SG Szudziałowo - przekazują pogranicznicy.

Minionej doby na terenie województwa podlaskiego policjanci zatrzymali 3 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy.

- Pierwszy z kurierów został zatrzymany po godz. 2.00 pod Augustowem. Okazało się, że to obywatel Kirgistanu, który przewoził 4 obywateli Indii nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju. W tym samym czasie i miejscu został zatrzymany obywatel Uzbekistanu, który przewoził również 4 obywateli Indii - informuje nadinsp. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Trzeci z kurierów został zatrzymany po godz. 20.00 w Milejczycach (powiat siemiatycki).

- Obywatel Gruzji przewoził 8 osób nielegalnie przebywających w Polsce. Byli to obywatele Iraku. Kurierzy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu, a ich samochody na policyjne parkingi - dodaje rzecznik.

W tym roku policjanci zatrzymali 130 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Od początku trwania kryzysu migracyjnego takich osób zostało zatrzymanych 418.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1914 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39