Mikołajowy spacerek z pieskami ze schroniska. Będą rozdawane upominki

2022.11.25 16:01
Schronisko dla Zwierząt w Sokółce zaprasza wszystkich miłośników czworonogów na "mikołajkowy spacerek".
Mikołajowy spacerek z pieskami ze schroniska. Będą rozdawane upominki
Fot: Pixabay.com

Czworonogi, które mieszkają w schroniskach, każdego dnia z wypatrują, czy zjawi się ktoś, kto je pogłaszcze, albo zabierze chociaż na krótki spacer. A może stworzy też psiakowi kochający, ciepły dom?

W podlaskich schroniskach wciąż przebywa wiele tzw. bezdomniaków. Placówki organizują liczne akcje, które mają na celu promowanie adopcji zwierząt a nie kupowanie ich z hodowli (często prowadzonych w tragicznych warunkach).

Tym razem taką akcję organizuje Schronisko dla Zwierząt w Sokółce. W placówce obecnie przebywa około 100 psów, z czego 10 jest pod opieką behawiorysty. Schronisko zaprasza wszystkich chętnych, by wybrali się z pasiakami na spacer.

- Wydarzenie polega na dobrych uczynkach ludzi o dobrym sercu, mianowicie z okazji Mikołajek można wziąć na spacer takiego psiaka ze schroniska. Proszę mi wierzyć, że nawet pół godziny spaceru z człowiekiem jest dla nich jak gwiazdka – mówi współorganizatorka wydarzenia.

Mikołajkowy spacer odbędzie się w niedzielę (10.12) o godz. 9.00. Osoby chętne mogą zgłaszać się za pośrednictwem mediów społecznościowych tutaj; Mikołajkowy spacerek z pieskami ze schroniska

Jeśli będzie dużo chętnych, to spacery będą organizowane cyklicznie po 10 osób (zmiana co pół godziny). Oczywiście każdy uczestnik będzie miał czas, by zapoznać się z pieskiem i chwilę porozmawiać z opiekunem schroniska.

Dzięki współpracy Zoo24.pl wolontariusze biorący udział w akcji otrzymają drobne upominki.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1733 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39