Miss Polski 2016. Laura Mancewicz i Aleksandra Dobrzyń z tytułami

2016.12.04 23:29
Podlasianki zakończyły Miss Polski 2016 z sukcesem. Miss Polski Wirtualnej Polski została Aleksandra Dobrzyń, a Miss Polski Widzów Polsat - Laura Mancewicz.
Miss Polski 2016. Laura Mancewicz i Aleksandra Dobrzyń z tytułami
Fot: Facebook

Walka o koronę

W niedzielę (4.12) w Krynicy Zdrój odbył się finał Miss Polski 2016, w którym znalazły się 24 dziewczyny. Wśród nich były dwie przedstawicielki naszego województwa: 21-letnia Laura Mancewicz (I Wicemiss Podlasia) oraz 18-letnia Aleksandra Dobrzyń (zdobywczyni zielonej karty).

Kandydatki zaprezentowały się m.in. w strojach casual oraz kąpielowych. Na tym etapie jury musiało podjąć decyzję, które 10 finalistek dalej będzie walczyło o koronę najpiękniejszej. I tak do kolejnego etapu przeszła i Laura Mancewicz, i Aleksandra Dobrzyń.

Tym razem dziewczyny pokazały się w sukniach ślubnych, futrach ekologicznych, sukniach wieczorowych, a w międzyczasie wyświetlono krótkie wizytówki o każdej z nich oraz kulisy powstawania katalogu ze zdjęciami. Laura przedstawiła się jako miłośniczka jazdy konno, a Aleksandra - jako pasjonatka m.in. jazdy rowerem.

Jednym z punktów gali były również pytania kierowane do każdej kandydatki. Laura musiała odpowiedzieć, czy miss i naturalność idą ze sobą w parze, zaś Aleksandra miała za zadanie zdradzić, kim chce być w przyszłości. Obie dobrze poradziły sobie z tym zadaniem. Według Laury, najważniejsze jest, żeby być sobą, a naturalność jest nieodłączną częścią bycia miss, a marzeniem Aleksandry jest własny pensjonat oraz zostanie masażystką.

Wybrano najpiękniejsze

Jury, po długich obradach, podjęło decyzję i wybrało najpiękniejsze Polki.

Co cieszy, obie nasze przedstawicielki zgarnęły tytuły. Aleksandra Dobrzyń została Miss Polski Wirtualnej Polski, a Laura Mancewicz - Miss Polski Widzów Polsat.

IV Wicemiss Polski została Dominika Ziniewicz z Sopotu, III - Judyta Zapędzka z Siedliska, II - Urszula Jankowska z Pisza, a I - Oktawia Kaźmierczak z Pyrzyc.

Koronę Miss Polski 2016 oraz czek na 50 tys. zł zdobyła Paulina Maziarz ze Zwolenia i to ona przez kolejny rok będzie reprezentowała nasz kraj.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1509 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39