Mistrzostwa Polski w short-tracku. Maliszewska z kolejnym złotem, tym razem w sztafecie

2022.03.27 16:58
Dobiegły końca mistrzostwa Polski seniorów w short-tracku. Podczas ostatniego dnia zawodów następne medale zdobyli reprezentanci Juvenii. Złoto wywalczyła m.in. białostocka sztafeta kobiet na 3000 m z Natalią Maliszewską w składzie.
Fot: M. Gadomski/Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Przedstawiciele białostockiej Juvenii zgarnęli kolejne cenne krążki. W gdańskiej hali Olivia, podczas trzeciego dnia mistrzostw kraju w short-tracku, w zmaganiach indywidualnych na podium znaleźli się: Gabriela Topolska (3. miejsce na 1000 m), Łukasz Kuczyński (2. miejsce na 1000 m), Rafał Anikiej (3. miejsce na 1000 m i 3. miejsce na 3000 m) oraz Michał Niewiński (1. miejsce na 3000 m). Ostatni z wymienionych łyżwiarzy uplasował się także na 2. pozycji w klasyfikacji mężczyzn w wieloboju.

Świetnie wypadły również białostockie sztafety. Drużyna Juvenii I w składzie Ada Majewska, Natalia Maliszewska, Hanna Sokołowska, Gabriela Topolska wygrała sztafetowe zmagania kobiet na 3000 m, a ponadto na najniższym stopniu podium znalazły się przedstawicielki Juvenii II. Jeszcze lepiej zaprezentowali się panowie. W rywalizacji męskich sztafet na 5000 m zespoły Juvenii zajęły dwie najwyższe lokaty.

W sumie podczas rozgrywanych w Gdańsku mistrzostw Polski zawodnicy Juvenii Białystok zdobyli 18 krążków (5 złotych, 5 srebrnych, 8 brązowych), co pozwoliło w drużynowej klasyfikacji medalowej wywalczyć 2. miejsce. Najlepszy okazał się Stoczniowiec Gdańsk (17 medali - 8 złotych, 8 srebrnych, 1 brązowy).

Mistrzostwa Polski w short-tracku (3. dzień - wyniki)