POLECAMY
Sukcesem polskiej sztafety juniorskiej zakończyły się mistrzostwa świata w rowerowej jeździe na orientację. Polacy w składzie: Jakub Jaroszek, Bartłomiej Janowski i Artur Żebrowski zajęli trzecie miejsce.
Taki sam medal jak panowie zdobyły również polskie juniorki (Magdalena Repak, Natalia Brejnak i Maria Prusik). Do rywalizacji wśród pań przystąpiło tylko pięć ekip. W elicie klasę pokazali Estończycy (Lauri Malsroos, Margus Hallik i Tonis Erm), którzy okazali się najlepsi wyprzedzając ekipę Finlandii oraz Francji. Polacy ukończyli zawody na siódmym miejscu. W rywalizacji żeńskiej najlepsze okazały się Rosjanki (Tatiana Repina, Olga Winogradowa i Swetłana Powerina), które wyprzedziły drużynę z Finlandii oraz Czech. Polki w sztafecie zajęły 11. miejsce.
Błażej Okuła
24@bialystokonline.pl
Biznes 2026.06.05 19:52
Kryminalne 2026.06.05 18:00
Turystyka 2026.06.05 17:10
Aktualności 2026.06.05 16:00
Nauka 2026.06.05 16:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.05 15:00
Kulinaria 2026.06.05 14:10
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji