Mlekpol z Grajewa bije rekordy polskiego mleczarstwa

2013.08.13 00:00
10 sierpnia dostawcy, pracownicy i przyjaciele SM Mlekpol, uczestniczyli w IX Letnim Pikniku z Mlekpolem. Na imprezę przybyło wielu znamienitych gości, m.in. Janusz Piechociński - Wicepremier oraz Stanisław Kalemba, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Mlekpol z Grajewa bije rekordy polskiego mleczarstwa
Fot: Mlekpol

- To spotkanie to doskonała okazja do podsumowania dobrych wyników gospodarczych Spółdzielni za rok 2012 – powiedział podczas otwarcia Pikniku Przewodniczący Rady Nadzorczej Jan Zawadzki. Dodał, że światowa gospodarka targana jest kryzysem, natomiast Mlekpol zanotował dalszy rozwój gospodarczy. Osiągnął najwyższy skup mleka w historii 1 374 mln l i jednocześnie rekordowy wynik w historii polskiego mleczarstwa.

Spółdzielcy, dostawcy i pracownicy SM Mlekpol usłyszeli wiele słów uznania od ministrów gospodarki i rolnictwa.
- Rolnictwo jest najbardziej proeksportową gałęzią polskiej gospodarki - podkreślił wicepremier Janusz Piechociński. Według niego spółdzielnia z Grajewa, która sprzedaje za granicę 30% swojej produkcji, jest tego najlepszym przykładem.

Minister Rolnictwa, Stanisław Kalemba, zwrócił uwagę na rolę SM Mlekpol, jako stabilnego i znaczącego dla regionu pracodawcy. Podkreślił również znaczenie spółdzielczości w rozwoju polskiego mleczarstwa, rolnictwa i regionu.

Piknik z Mlekpolem był także okazją do odznaczenia kilkudziesięciu rolników, pracowników spółdzielni i ludzi z nią związanych odznaczeniami państwowymi, resortowymi i spółdzielczymi.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1800 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39