Młoda Jagiellonia nie dała szans Ruchowi Chorzów

2011.03.23 00:00
Piłkarze Młodej Jagiellonii rozegrali dziś zaległe spotkanie 15. kolejki z Ruchem Chorzów. Białostoczanie wygrali mecz 3:0 (1:0) i awansowali na szóstą pozycję w ligowej tabeli.
Fot: jagiellonia.pl
Karol Mackiewicz ustała wynik spotkana z Ruchem Chorzów

Pierwszą bramkę zdobył Przemysław Jastrzębski w 45. minucie. Franck Essomba dośrodkował w pole karne gości, a były piłkarz Olimpii Zambrów skierował futbolówkę do bramki Ruchu. Był to gol do szatni.

Na drugą bramkę trzeba było czekać aż do 65. minuty. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Michał Steć, a po błędzie chorzowskiego obrońcy piłka trafiła na głowę Tomasza Porębskiego, który bez większych problemów umieścił ją w siatce.

Jaga ostatni cios zadała w 90. minucie. Po składnej akcji Kamil Zapolnik podał do Karola Mackiewicza, który ustalił wynik spotkania.

Następny mecz Młoda Jagiellonia rozegra w najbliższy weekend na własnym stadionie. Ich rywalem będzie Polonia Warszawa.

Jagiellonia Białystok (ME) - Ruch Chorzów (ME) 3:0 (1:0). Bramki: Jastrzębski 45, Porębski 65, Mackiewicz 90.

Jagiellonia Białystok (ME): Ptak - Porębski, Józefiak, Soczyński, Radecki - Kądzior (59. Grudziński), Arłukowicz, Murawski (86. Mackiewicz), Essomba - Jastrzębski (79. Zapolnik), Steć.

Ruch Chorzów (ME): Struski - Kanarek (29. Konieczny), Woźnica (46. Kotus), Staszowski (79. Ciołek), Korzeniowski, Włodyka (46. Szubert), Maciągowski, Śmiałkowski (46. Stanisławski), Starzyński, Kucharski, Kwiatkowski.

Żółte kartki: Steć, Porębski (Jagiellonia).

Sędziował: Arkadiusz Pazdyka (Mazowiecki ZPN).