Młodzi artyści wykonają muzykę dawnych epok. Wstęp bezpłatny

2023.06.26 10:52
Niebawem na białostockiej scenie zagra Zespół Muzyki Dawnej "Ars Decorum". To idealna okazja dla miłośników muzyki z epoki renesansu i wczesnego baroku. Zespół składa się z młodych, utalentowanych artystów i artystek z wielką pasją.
Młodzi artyści wykonają muzykę dawnych epok. Wstęp bezpłatny
Fot: Dom Kultury "Śródmieście" w Białymstoku

W najbliższym czasie odbędzie się niezwykłe muzyczne wydarzenie, jakim jest koncert Zespołu Muzyki Dawnej "Ars Decorum". To doskonała okazja dla miłośników muzyki z epoki renesansu i wczesnego baroku, aby przenieść się w czasie i doświadczyć wyjątkowych brzmień tego okresu.

Zespół Muzyki Dawnej "Ars Decorum" został założony w kwietniu 2015 r. z inicjatywy instruktorki Joanny Mytnik-Daniluk, działającej w Domu Kultury "Śródmieście" w Białymstoku.

Jest to młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny, który specjalizuje się w wykonaniu utworów z epoki renesansu i wczesnego baroku. Skład zespołu obejmuje różnorodne instrumenty, takie jak kwintet fletów prostych, cornamuse, gitarolutnia oraz instrumenty perkusyjne. Oprócz wyjątkowych brzmień, muzycy prezentują się również w stylizowanych kostiumach, zaprojektowanych przez Barbarę Piekut, co dodaje ich występom autentycznego charakteru.

Zespół Muzyki Dawnej "Ars Decorum" zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Już w czerwcu 2016 roku wziął udział w Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym "Debiuty" w Łapach, gdzie zdobył pierwsze miejsce w kategorii zespołów, otrzymując Diamentowy Debiut. Rok później, jako zespół debiutujący, wziął udział w XXXIX Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" i zdobył Brązową Harfę Eola.

Zespół występował również na różnych festiwalach, takich jak Jarmark Jarosławski czy cykliczny Festiwal "Barokowe Ogrody Sztuki" w Białymstoku. Ich talent został doceniony także na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" w Kaliszu w 2022 roku. Zespół otrzymał także Złotą Harfę Eola w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych oraz Nagrodę Starosty Kaliskiego.

Podczas koncertu Zespołu Muzyki Dawnej "Ars Decorum" będzie można wysłuchać różnorodnego repertuaru, który obejmuje utwory takie jak "Radości wam powiedam" autorstwa anonimowego kompozytora z XIV wieku, "Can she excuse my wrongs" Johna Dowlanda, czy "La, la, la, je ne l'ose dire" Pierre'a Certona. Wykonywane utwory ożyją dzięki talentowi i pasji muzyków, którzy oddadzą każdemu dźwiękowi jego niepowtarzalny charakter.

Zespół "Ars Decorum" składa się z utalentowanych młodych muzyków, którzy przedstawiają swoje umiejętności i pasję wykonania muzyki dawnej. Ich zaangażowanie i perfekcyjne wykonanie utworów zachwyci każdego słuchacza i dostarczy niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Wydarzenie stanowi niezwykłą okazję dla miłośników muzyki i kultury, aby doświadczyć piękna i magii dźwięków dawnych epok. Zespół "Ars Decorum" dba również o autentyczność strojów i kostiumów, które nawiązują do ówczesnego okresu. Całe wydarzenie stworzy atmosferę, która pozwoli wczuć się w ducha tamtych czasów i doświadczyć pełnego kulturowego doświadczenia.

Ponadto, umiejętności i artystyczna jakość zespołu zostały docenione przez jurorów festiwali muzycznych, co świadczy o wysokim poziomie wykonawczym zespołu. Ich występy artystyczne są niezwykle inspirujące i niezapomniane. To spotkanie z przeszłością, które zostawi trwałe wrażenia i pozwoli odkryć nowe wymiary muzycznego doznania.

Koncert Zespołu Muzyki Dawnej "Ars Decorum" to wyjątkowa okazja, aby przenieść się w czasie i doświadczyć magicznych dźwięków epoki renesansu i wczesnego baroku. Niezwykłe umiejętności muzyczne i pasja wykonawców zapewnią niezapomniane przeżycia wszystkim obecnym.

Koncert odbędzie się w środę (28.06) o godz. 18:00 w Auli im. Janusza Korczaka Wydziału Nauk o Edukacji (ul. Świerkowa 20). Obowiązuję bezpłatne wejściówki, które można odebrać w sekretariacie Domu Kultury "Śródmieście" w Białymstoku.

Więcej informacji: Koncert Zespołu Muzyki Dawnej "Ars Decorum"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

968 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39