Młodzi dziennikarze z Wasilkowa napiszą o lokalnych problemach

2013.09.12 00:00
40 uczniów z gimnazjum w Wasilkowie przed wakacjami rozpoczęło przygodę z dziennikarstwem. Wspólnie z opiekunami mają zamiar stworzyć młodzieżową gazetę obywatelską, w której będą pisać nt. problemów lokalnej społeczności.
Młodzi dziennikarze z Wasilkowa napiszą o lokalnych problemach
Fot: www.facebook.com/MlodziezoweMediaObywatelskie
Uczniowie przeprowadzili wywiad z burmistrzem Supraśla Radosławem Dobrowolskim

"Młodzieżowe Media Obywatelskie - zwierciadłem świadomego, aktywnego obywatela" to nowatorski projekt realizowany przez Gimnazjum im. Ks. W. Rabczyńskiego w Wasilkowie.

40 uczniów wyposażonych w kamery, aparaty fotograficzne, notesy i długopisy zbiera informacje na temat problemów lokalnej społeczności Wasilkowa, przeprowadzając wywiady z mieszkańcami, urzędnikami i przedstawicielami lokalnych władz.
- Przygotowanie do zawodu reportera rozpoczęliśmy sierpniowymi warsztatami w Supraślu. Tam uczestnicy projektu przeprowadzili wywiad z burmistrzem miasta - informuje Mariusz Sokołowski, koordynator projektu. Dodaje, że młodzież miała także okazję z bliska przyjrzeć się pracy dziennikarzy podczas wizyt w lokalnej telewizji.

Reportaże, artykuły oraz filmy najpełniej ukazujące problemy lokalne zostaną zaprezentowane podczas uroczystego podsumowania projektu oraz opublikowane w gazecie przygotowanej przez samych uczniów.

Wartość projektu to ponad 82 tys. zł. Jest on dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

920 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39