Młodzi leśnicy z Białowieży reprezentowali Polskę w Strasburgu

2012.04.24 00:00
W marcu młodzi leśnicy z Białowieży reprezentowali Polskę podczas młodzieżowych obradach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Nie były to regularne obrady, lecz spotkanie Euroscoli, debata młodzieży szkół średnich z 20 państw Unii Europejskiej, w której wzięło udział prawie 600 osób.
Młodzi leśnicy z Białowieży reprezentowali Polskę w Strasburgu
Fot: materiały szkoły

W grudniu 2011 roku odbył się finał ogólnopolskiego konkursu Euroscola organizowanego przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego, w którym grupa uczniów z Zespołu Szkół leśnych im. Leśników Polskich w Białowieży pod opieką nauczycieli Iwety Przygodzkiej i Sławomira Przygodzkiego zajęła 7 miejsce w Polsce. Nagrodą było zaproszenie na obrady Euroscoli w Parlamencie Europejskim w Strasburgu oraz dofinansowanie na ten wyjazd dla 24 uczniów i dwóch opiekunów.

Spotkanie Euroscoli odbywało się w budynku "Louis Weiss" w Europarlamencie. Uczniowie z Białowieży wystąpienie rozpoczęli od gry na rogu myśliwskim. Głównym punktem Euroscoli były debaty grup roboczych w salach komisji. Młodzież dyskutowała m.in. o migracji i integracji, środowisku naturalnym i wolności informacji.

andy

Polecamy lokal
1725 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39