Mnóstwo książek w Operze. Rabaty, nowości, spotkania

2018.04.21 08:40
Przed nami dwa bardzo intensywne dni. Kilkadziesiąt spotkań literackich, a na stoiskach wydawców mnóstwo książek. 7. Międzynarodowe Targi Książki potrwają do niedzieli (22.04).
Mnóstwo książek w Operze. Rabaty, nowości, spotkania
Fot: Anna Dycha
Na Targach Książki można znaleźć wydawnicze nowości

Jedyne takie targi na wschód od Wisły

- Jesteśmy na białostockich Targach Książki od 2014 roku. To jedyna taka impreza na wschód od Wisły - ocenia Jan Ławicki z wydawnictwa Nasza Księgarnia. - Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników. Widać też serce włożone w organizację wydarzenia.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia oferuje książki głównie dla dzieci i młodzieży, ale dorośli również znajdą coś dla siebie. Można też oczywiście liczyć na rabaty.

- Opera i Filharmonia Podlaska to fajne i klimatyczne miejsce - podkreśla Jan Ławicki. - Jedynym minusem może być ograniczona przestrzeń. Nie wszyscy chętni wystawcy mogą się zmieścić.

Również Lucyna Wróbel z wydawnictwa Tatarak chwali organizację Targów Książki.

I dodaje: - Klienci są coraz bardziej świadomi. Poszukują konkretnych tytułów.

Wydawcy kuszą czytelników nie tylko książkowymi nowościami, ale też dodatkowymi atrakcjami. Na wielu stoiskach można znaleźć np. płócienne torby, a także inne gadżety w postaci np. notesów czy zakładek.

W piątek (20.04) Operę oblegały dzieci i młodzież. Podczas spotkania z Grzegorzem Kasdepke duża sala Opery wypełniona była po brzegi. Nie obyło się bez humorystycznych akcentów. Jedno z dzieci zapytało pisarza z rozbrajającą szczerością o to, czy zdradza żonę.

Co jeszcze w programie?

W sobotę (21.04) ciąg dalszy imprezy. W programie są spotkania z Zygmuntem Miłoszewskim - autorem trylogii kryminalnej o prokuratorze Szackim oraz m.in. książek "Bezcenny", "Jak zawsze", Martinem Pollackiem wokół książki "Tropiciel złych historii" czy Hanną Krall - dziennikarką, reporterką, autorką m.in. książek "Zdążyć przed Panem Bogiem", "Na wschód od Arbatu", "Biała Maria", "Dowody na istnienie".

Do Białegostoku przyjadą także m.in.: Michał Cessanis, podróżnik, redaktor National Geographic, autor książek "Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata", "Made in China", Kuba Małecki, autor książek "Rdza", "Ślady", "Dygot" i Leszek Herman, autor książek "Sedinum", "Latarnia umarłych" oraz premierowej "Biblii diabła".

Nie zabraknie lokalnych akcentów - Targi odwiedzą Mira Łuksza, prof. Andrzej Strumiłło, Krzysztof Gedroyć, prof. Jolanta Sztachelska i Michał Książek.

Z kolei w niedzielę odbędą się spotkania m.in. z siostrą Małgorzatą Chmielewską, Krzysztofem Vargą, Anną Kamińską i Ignacym Karpowiczem.

Pisarze podpisują też książki na stoiskach wydawców. Targom towarzyszy wystawa "Koń" prof. Andrzeja Strumiłły, którą można obejrzeć w Białostockim Teatrze Lalek.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Sąsiedzi. Portal BiałystokOnline patronuje imprezie.

Program: 7. Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

627 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39