Modernizacja Dojlid nominowana do "cudu"

2015.07.19 00:00
Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji za modernizację Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy został nominowany do nagrody "Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich".
Modernizacja Dojlid nominowana do "cudu"
Fot: Michał Kardasz

"Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich" to projekt wyróżniający najlepsze przedsięwzięcia dotyczące turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej, rozwiązań cyfrowych, kultury i sztuki oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach: Rewitalizacja, Obiekt turystyczny, Turystyka mobilna i wirtualna, Turystyka aktywna, Kultura i sztuka, Miejsce przyjazne rodzinie oraz Edukacja.

O zwycięstwo będzie rywalizować 21 projektów wybranych do nominacji spośród 195 zgłoszeń. Wybór laureatów w konkursie jest dwustopniowy. W pierwszym etapie kapituła wytypowała projekty nominowane w każdej kategorii. W drugim wybierze 7 Cudów Funduszy Europejskich. Swój typ wskażą także internauci. Zwycięzców plebiscytu poznamy we wrześniu.

Przebudowa OSW "Dojlidy" zakończyła się pod koniec ubiegłego roku. Zagospodarowany został las na terenie ośrodka, w którym wykonano ścieżki spacerowe. Przy nich powstały place zabaw oraz urządzenia treningowe do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Zachętą do spacerów poza ośrodek okazało się wykonanie tarasów dookoła wyspy. Wyspę połączono ze stałym lądem drewnianym pomostem. W wypożyczalni sprzętu pojawiły się kijki nordic walking i rowery ułatwiające eksplorację cennych przyrodniczo terenów wokół zalewu. W ramach projektu Ośrodek wyposażono w zestawy do zaśnieżania oraz przygotowania tras. Zamontowano 5 pomostów dla wędkarzy oraz pomosty rekreacyjne i cumownicze. Powstał pierwszy w Białymstoku i najbliższej okolicy parking dla kamperów na 14 stanowisk. Na terenie ośrodka są boiska do piłki plażowej, nożnej i siatkowej, miejsca na ognisko oraz grilla. W ramach inwestycji wykonano też budynek o funkcji administracyjno-gastronomicznej, budynek wypożyczalni i magazynu sprzętu pływającego i rekreacyjnego, hangar do magazynowania sprzętu pływającego oraz przebieralnie i sanitariaty.

Całkowita wartość projektu wyniosła 12,2 mln zł, z czego wartość wkładu Unii Europejskiej – 4,7 mln zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1173 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39