Mokry początek tygodnia - będzie szaro i ponuro

2023.02.13 07:01
Pogoda w poniedziałek nie dopisze - przez większość dnia będzie mokro i ponuro. Ponadto biomet będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.
Mokry początek tygodnia - będzie szaro i ponuro
Fot: Malwina Witkowska

Początek nowego tygodnia w stolicy województwa podlaskiego zapowiada się na zimny i mokry. Przez większość dnia będzie bardzo pochmurno oraz szaro. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu, przez co wilgotność powietrza będzie na wysokim poziomie sięgającym 96 proc. Na przejaśnienia w ciągu dnia raczej nie ma co liczyć.

W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie 5°C, choć odczuwalna temperatura będzie na poziomie 1°C. Nocą pojawi się lekki przymrozek sięgający -2°C.

Wiatr zachodni, powieje ze średnią prędkością 18 km/h, w porywach do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1029 hPa. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Wschód słońca nastąpił o godz. 6.50, astronomiczne południe będzie o godz. 11.42, a zachód o godz. 16.34. Długość dnia wyniesie 9 godzin i 44 minut, a noc potrwa 14 godzin i 16 minut. Nasz naturalny satelita wzeszedł o godz. 00.26, a zajdzie o godz. 9.15. Jest on w ostatniej kwadrze, czyli fazie podczas której Ziemia, Księżyc i Słońce tworzą ze sobą kąt prosty a Księżyc w tym czasie zbliża się do nowiu.

13 lutego to 44. dzień roku, do końca 2023 r. pozostało 321 dni. Według kalendarza świąt nietypowych są to: Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy, Światowy Dzień Radia, Międzynarodowy Dzień Epilepsji. Tego dnia imieniny obchodzą: Jordan, Jordana, Beatrycze, Benignus, Benigny, Emnilda, Eulogiusz, Gilbert, Grzegorz, Humbelina, Jakub, Jan, Julian, Kastor, Katarzyna, Krystyna, Licyniusz, Martynian, Maura, Paweł, Polieukt, Stefan, Toligniew.

Przysłowie na dziś: "Gdy mróz w lutym długo trzyma, wtedy już niedługa zima, lecz gdy w lutym z dachów ciecze, zima długo się przewlecze".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1295 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39