MOKS wygrał mecz na szczycie i jest coraz bliżej awansu do Ekstraklasy [ZDJĘCIA]

2017.03.19 09:14
MOKS Słoneczny Stok Białystok pokonał w sobotni (18.03) wieczór Constract Lubawa 5:2 i powiększył przewagę nad 2. drużyną rozgrywek do 4 punktów.

Adrian Citko – grający trener białostockiej drużyny – zapowiadał przed meczem, że potyczka z Constractem może być najciekawszym pojedynkiem rozegranym w stolicy Podlasia w tym sezonie, i kto wie czy tak właśnie nie było. Słoneczni mierzyli się bowiem z wiceliderem rozgrywek, którego ograli, zwiększając nad nim przewagę do 4 punktów. Na dodatek mają od swojego najgroźniejszego rywala w walce o awans jedno rozegrane spotkanie mniej.

Początek rywalizacji z wiceliderem nie był jednak łatwy.

- Chcemy od razu, od pierwszej minuty, ich wysoko przycisnąć – mówił na kilkadziesiąt godzin przed spotkaniem Adrian Citko.

Goście – znani zresztą z twardej defensywy – nie pozwolili Słonecznym na zrealizowanie przedmeczowych założeń i to oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Choć kilka minut później wyrównującego gola zdobył Lisowski, to do przerwy na tablicy wyników widniał remis, który zwiastował kolejne emocje w drugiej części gry.

Tak też było. Po 30 minutach rywalizacji kibice zgromadzeni w hali Szkoły Podstawowej nr 50 przy ul. Kazimierza Pułaskiego nadal nie byli pewni rozstrzygnięcia, gdyż rezultat wciąż oscylował wokół remisu (było 2:2). Wtedy jednak MOKS wrzucił wyższy bieg i znalazł w końcu sposób na dobrze zorganizowanych gości. Słoneczni w kilka minut strzelili 3 gole i wygrali całe spotkanie 5:2.

Wynik ten sprawia, że białostocki zespół awans do najwyższej klasy rozgrywkowej ma już na wyciągnięcie ręki. Futsaliści z Podlasia muszą jednak do końca zachować skupienie i swoją dominację w I lidze potwierdzić także w ostatnich seriach gier.

12. TAF Toruń 18 8 2 2 14 49:113

MOKS Słoneczny Stok Białystok – KS Constract Lubawa 5:2 (1:1)
Bramki: Mateusz Lisowski 13, 38, Marcin Firańczyk 23, 31, Patryk Hryckiewicz 34 – Dawid Mederski 7, Mateusz Sadowski 25