Montecchi i Capuleti, czyli świat emocji rodów Romea i Julii w BTL

2012.01.31 00:00
Klasyk literatury światowej wraca na deski Białostockiego Teatru Lalek. "Montecchi i Capuleti" na podstawie "Romeo i Julii" Williama Shakespeare'a zrealizowali wybitni twórcy rosyjskiego teatru współczesnego z zespołem BTL. Sztuka opowiada o ponadczasowych emocjach bez słów.
Montecchi i Capuleti, czyli świat emocji rodów Romea i Julii w BTL
Fot: BTL

"Dwa równie stare i szlachetne rody
W Weronie, gdzie się rozgrywa ta sztuka,
Wskrzeszają zamęt przycichłej niezgody:
Znów w czas pokoju krew chodniki bruka..."

Tak właśnie brzmi początek największej tragedii miłosnej wszech czasów. Myli się jednak ten, kto spodziewa się usłyszeć owe słowa w spektaklu Rusłana Kudaszowa "Montecchi i Capuleti". Spektakl bowiem w zupełnie nowy sposób opowiada starą, znaną wszystkim historię miłości Romea i Julii. Zadowalając się pojedynczymi słowami, hasłami, imionami pozostawia więcej miejsca na gesty, emocje, uczucia. Bo o nie właśnie w owej opowieści chodzi - uczucia. I to nie tylko te pomiędzy Romeo i Julią. Miłość, nienawiść, przyjaźń, tęsknota - uczucia, które targają wszystkimi bohaterami tej ponadczasowej historii, tak jak targają nami.

Spektakl będzie grany w dniach: 2-5 i 14 lutego o godz. 18. Bilety można rezerwować pod nr. tel. 85 742 50 33 w.112 lub 115 lub pisząc na organizacja@btl.bialystok.pl, a także przez stronę: http://www.btl.bialystok.pl

Zobacz także: Romeo i Julia według Kudaszowa

MAG

866 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39