Mozart, Weber, Beethoven, czyli koncert symfoniczny w Operze

2022.06.14 11:25
Uznani artyści, bogaty program - szykuje się wieczór pełen kulturalnych wrażeń. W Sali Koncertowej przy ul. Podleśnej 2 odbędzie się koncert symfoniczny, pod batutą Tomasza Tokarczyka.
Mozart, Weber, Beethoven, czyli koncert symfoniczny w Operze
Fot: Materiały prasowe

W koncercie zaszła drobna zmiana. Nie wystąpi zapowiadany wcześniej Maestro Mykoła Diadiura. Orkiestrę poprowadzi Tomasz Tokarczyk. Maestro jest laureatem I nagrody III Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku z 2002 r. Był dyrygentem oraz kierownikiem muzycznym w Operze na Zamku w Szczecinie, a od 2004 r. jest związany z Operą Krakowską jako dyrygent i kierownik muzyczny. Poprowadził ponad 600 spektakli operowych i operetkowych. W 2020 r. otrzymał Teatralną Nagrodę Muzyczną im. J. Kiepury w kategorii "Najlepszy dyrygent".

Drobnej modyfikacji uległ także program koncertu. Pierwszym utworem, jaki usłyszą melomani, będzie Uwertura do opery Wesele Figara KV 492 W.A. Mozarta.

Podczas wydarzenia wystąpi klarnecista Krzysztof Grzybowski. Dał się on poznać jako znakomity solista i kameralista. Jest regularnie zapraszany na prestiżowe festiwale muzyczne. Jeden z najwybitniejszych polskich klarnecistów, pochodzący z naszego regionu. Krzysztof Grzybowski występował z kilkudziesięcioma orkiestrami w całej Europie jako solista i jest jedynym Polakiem, który ukończył z wyróżnieniem studia mistrzowskie u legendy klarnetu Sabine Meyer.

Podczas koncertu w sali przy ul. Podleśnej będzie można usłyszeć kompozycje Mozarta, Webera i Beethovena.

Koncert odbędzie się w piątek (17.06), o godz. 19:00.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

948 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39