Można jeszcze składać wnioski o dodatkowe pieniądze z ZUS

2023.08.17 07:27
Wciąż trwa nabór wniosków w ramach programu "Dobry Start". Im szybciej złożymy dokumenty, tym szybciej dostaniemy pieniądze.
Można jeszcze składać wnioski o dodatkowe pieniądze z ZUS
Fot: pixabay.com

Za kilka tygodni w szkołach znów zrobi się gwarno. Większość rodziców już teraz zaczęła kompletować wyprawki szkolne. Dla wielu jest to spory wydatek, dlatego pomocne są pieniądze z programu „Dobry Start” w ramach którego można dostać 300 zł.

- Środki z programu "Dobry Start" przysługują wszystkim uczniom w wieku od 7 do 20 lat,  a w przypadku dzieci z orzeczoną  niepełnosprawnością do 24 lat. Wsparcie jest niezależne  od wysokości dochodów rodziców. Warto jednak pamiętać, że 300 plus nie obejmuje dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli i zerówek, a także studentów, nawet jeśli mieszczą się w uprawniającym do świadczenia przedziale wiekowym - Informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Chcąc dostać 300 zł rodzice lub opiekunowie dziecka muszą złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek. Mogą to zrobią wyłącznie elektronicznie, najszybciej jest przez aplikację mZUS, jednak do dyspozycji jest także Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia oraz bankowość elektroniczna.

Zainteresowanie udziałem w programie jest duże, od 1 lipca w województwie podlaskim wpłynęło 65 tys. wniosków, czyli 71% wszystkich dokumentów, które zostały złożone w ubiegłym roku.

Ostateczny termin złożenia wniosku mija  30 listopada danego roku. Osoby, które złożą wniosek do końca sierpnia, otrzymają przelew 300 zł najpóźniej 30 września. 

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1200 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39