Można się wybrać na bezpłatną przejażdżkę słynnym "ogórkiem"

2019.08.27 09:17
W środę (28.08) na mieszkańców Białegostoku oraz turystów czeka ciekawa propozycja. Można skorzystać z darmowej przejażdżki słynnym "ogórkiem".
Można się wybrać na bezpłatną przejażdżkę słynnym "ogórkiem"
Fot: UM Białystok

Wyprawy znanym już w mieście autobusem "ogórkiem" zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem. W najbliższą środę mieszkańcy miasta oraz turyści po raz kolejny będą mogli skorzystać z takiej właśnie atrakcji. Bezpłatne przejażdżki zaplanowano po nowo wybudowanej Trasie Niepodległości. Miasto w ten sposób zaprezentuje też, jak wygląda ta inwestycja, bowiem wciąż wiele osób jeszcze jej nie widziało.

"Ogórek" wyruszy z parkingu przy stadionie miejskim w Białymstoku od ul. Słonecznej. Odbędą się w sumie cztery kursy. Pierwszy o godz. 13.30, a kolejne – o godz. 14.00, 14.30 i 15.00. Wszystkie autobusy pojadą w kierunku ronda przy ul. bł. ks. Popiełuszki i z powrotem do stadionu.

- Zapraszam białostoczan na bezpłatne zwiedzanie nowo wybudowanej Trasy Niepodległości. To szansa na obejrzenie z bliska największej drogowej inwestycji Białegostoku – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Trasa Niepodległości to jedna z ważniejszych w ostatnim czasie inwestycji drogowych. Położona jest w zachodniej i południowo-zachodniej części Białegostoku. Głównym celem jej budowy jest zwiększenie wewnętrznej dostępności komunikacyjnej Białegostoku i jego obszaru funkcjonalnego, a także lepsza integracja dróg wojewódzkich przebiegających przez miasto z siecią dróg krajowych i TENT. To największa inwestycja drogowa w Białymstoku. Trasa Niepodległości jest ostatnim elementem obwodnicy miejskiej prowadzącej zarówno do obwodnicy śródmiejskiej okalającej centrum miasta, jak i dróg wyprowadzających ruch drogowy w kierunku Warszawy, Lublina oraz Bobrownik.

Wybudowanie 6,5-kilometrowego, całkowicie nowego odcinka to koszt około 350 mln zł. W połączeniu z inwestycją na ul. Ciołkowskiego, która zakończyła się w zeszłym roku, będzie to około 450 mln zł.

Dwie duże inwestycje z Białegostoku wezmą udział w głosowaniu na Top Inwestycje Polski Wschodniej 2019. Wśród nich jest właśnie Trasa Niepodległości, zobacz: Topowe inwestycje w Białymstoku? Dwie mają szansę się takimi stać

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1735 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39