Można wybrać się na "Spacer o zmierzchu"

2023.05.24 11:05
Czy Las Zwierzyniecki kryje w sobie jeszcze jakieś tajemnice? Czy można poznać go biorąc pod uwagę kontekst sztuki? Galeria Arsenał zachęca do wzięcia udziału w spacerze, który rzuci nowe światło na tę część naszego miasta.
Można wybrać się na "Spacer o zmierzchu"
Fot: Materiały prasowe

"Spacer o zmierzchu" poprowadzi Krystyna Jędrzejewska-Szmek – artystka wizualna i biolożka. Osią jej zainteresowań są wzajemne powiązania i napięcia w relacjach międzygatunkowych. Jej praktyka jest oparta na badaniach. Inspiruje się nauką, jednocześnie z nią polemizując. Interesuje się krytycznymi studiami nad roślinami. Członkini Grupy ZAKOLE, która skupia się na poszukiwaniu sposobów opowiadania i doświadczania terenów takich jak bagna oraz przybliżania perspektywy zamieszkujących je istot.

Wydarzenie będzie nie tylko działaniem badawczym skupionym na terenie Lasu Zwierzynieckiego w Białymstoku, ale też próbą dostrojenia się do otaczającego miejsca i poznania go nowymi narzędziami.

Podczas "Spaceru o zmierzchu" będzie można zastanowić się nad tym skąd wyrasta ochrona przyrody i przed jakimi staje dylematami. Las Zwierzyniecki to ekosystem o płynnych granicach – jego teren zaczyna się od ogrodu pałacowego, a kończy na ogródkach działkowych i przedmieściach Białegostoku. Jego tożsamość – jako dawnego terenu łowieckiego, a obecnie miejsca miejskiej rekreacji – sytuuje go na przecięciu różnych polityk i narracji. "Spacer o zmierzchu" będzie miał też charakter regeneracyjny, wiążąc ze sobą format spaceru, pracy z ciałem i tekstem.

Przewodnikami po lesie będą mchy, grzybnie i kłącza - jako ciała o strukturze połączonej, przenikającej się i rozrastającej.

"Spacer o zmierzchu" odbędzie się w niedzielę (28.05), w godz. 18:30 - 21:30. Spacer wystartuje spod Galerii Arsenał, przy ul. Mickiewicza 2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
759 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39