Można wybrać się "W piękny rejs" i posłuchać piosenek znanych artystów

2022.02.22 19:02
W piątek (25.02) w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert poświęcony pamięci Anny German i Krzysztofa Krawczyka. "W piękny rejs z Anną German" to muzyczna podróż w czar dawnych lat.
Można wybrać się "W piękny rejs" i posłuchać piosenek znanych artystów
Fot: Materiały prasowe
Paulina Malinowska

Będzie można usłyszeć najpiękniejsze utwory artystów: Anny German i Krzysztofa Krawczyka w nowych aranżacjach, w wykonaniu artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej.

W pierwszej części wieczoru z utworami Anny German wystąpi Paulina Malinowska, artystka chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej. Twórczość tej piosenkarki jest jej szczególnie bliska.

– Moja przygoda z tą artystką rozpoczęła się w 2017 roku, gdy dowiedziałam się o eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German – wspomina Paulina Malinowska. – Zaczęłam wtedy zgłębiać historię życia tej piosenkarki, przeczytałam jedną książkę, potem następną i kolejną... Poczułam, że mamy wiele wspólnego. Jak się okazało, nawet wzrost – dokładnie taki sam! Zachwyciłam się piosenkami, które śpiewała, pięknem melodii, wrażliwością przekazu, skromnością artystki, tekstami przepełnionymi silnymi emocjami. Zachwycona jej osobą, wzięłam udział w Festiwalu i wygrałam go!

Współpraca z Festiwalem trwa do dziś. W 2020 r., podczas jego siódmej edycji, Paulinie Malinowskiej udało się nagrać teledysk do piosenki "Wróć do Sorrento" z towarzyszeniem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Tomasza Labunia.

W listopadzie artystka wystąpiła w Pałacu Turkistan w Taszkencie, podczas koncertu "Echo miłości" z udziałem laureatek Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German. Solistom z Polski, Uzbekistanu i Rosji towarzyszyła Narodowa Orkiestra Symfoniczna Państwowej Filharmonii Uzbekistanu pod batutą Maestro Tomasza Labunia, kierownika muzycznego Festiwalu.

– Emocje powoli opadają, ale muszę przyznać, że to było ogromne przeżycie móc zaśpiewać piosenki Anny German w jej rodzimym kraju, a tym większe, że był to występ przed publicznością, dla której jej piosenki są tak bliskie – mówiła po koncercie Paulina Malinowska.

Artystka zaśpiewała dwa utwory Anny German: "Wróć do Sorrento" oraz "Echo miłości" – w duecie z Vladislavem Mikhailovem.

W drugiej części koncertu artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej w autorskim programie wyśpiewają niezapomniane hity Krzysztofa Krawczyka. Kierownictwo muzyczne i ciężar aranżacyjny wziął na siebie Maksym Fedorov, który wraz z zespołem The Consonance Trio nada rytm i charakter piosenkom, a zaśpiewają je: Maciej Nerkowski (solista OiFP), Mateusz Stachura, Andrzej Klepacki i Kamil Wróblewski (na co dzień: artyści Chóru OiFP). Wykonania wzbogaci kwartet smyczkowy i kwartet wokalny.

Zespół The Consonance Trio powstał w 2014 roku w Białymstoku. Założyli go trzej przyjaciele, zawodowi muzycy – Karol Sypytkowski (kontrabas), Wojciech Bronakowski (perkusja) i Max Fedorov (fortepian). Twórczość zespołu odzwierciedla ich wspólne zainteresowania muzyczne: począwszy od klasyki, przez jazz, muzykę etniczną aż do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej.

W 2015 roku zespół The Consonance Trio nagrał swoje pierwsze single Tower oraz Childhood, a w 2016 r. zagrał autorskie koncerty w Millionova Fabryka Designu i Monopolis w Łodzi. W latach 2016-2019 koncertował z Chórem Centrum Myśli Jana Pawła II w wielu miejscowościach Mazowsza, Podlasia oraz Lubelszczyzny. W styczniu 2017 r. The Consonance Trio wystąpił z Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej z okazji jubileuszu 10-lecia Chóru. Koncert odbył się na dużej scenie Opery w Białymstoku. W lipcu 2017 r. zespół zagrał autorski koncert w klubie muzycznym Fama w Białymstoku. W 2018 r. zespół rozpoczął współpracę z Suwalską Orkiestrą Kameralną.

W 2019 r., po nagłej śmierci Karola Sypytkowskiego, do zespołu dołączył Piotr Chociej.

The Consonance Trio stworzył muzykę do filmu fabularnego Czarna Dama, którego premiera odbyła się w ubiegłym roku. W 2020 r. wydał debiutancki album "Orient Express".

Koncert "W piękny rejs z Anną German" odbędzie się w piątek (25.02), o godz. 19:00 na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Odeska 1.

Bilety do nabycia w kasie Opery lub przez stronę internetową.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

730 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39