Można zgłaszać się do Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego

2023.04.28 08:45
Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego to prawdziwe święto folkloru. Podlaski Instytut Kultury czeka na zgłoszenia osób, które wykonują muzykę ludową.
Można zgłaszać się do Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego
Fot: Anna Kulikowska/Zdjęcie ilustracyjne
Zespół Klepaczanki

Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych jest bardzo ważnym wydarzeniem na arenie regionalnej. Dzięki niemu udaje się dokumentować, upowszechniać i tym samym chronić dawny repertuar, tradycyjny styl muzykowania i śpiewu.

W konkursie mogą wziąć udział kapele ludowe, których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami regionu, instrumentaliści soliści grający na tradycyjnych instrumentach, śpiewacy – soliści oraz zespoły śpiewacze, a także młodzi uczestnicy ze swoimi "mistrzami".

Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego jest jednocześnie kwalifikacją do 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym Nad Wisłą, czyli do najbardziej znanej imprezy, która promuje ludowe granie i śpiewanie.

Planowane wydarzenie odbędzie się we współpracy z Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej podczas festynu etnograficznego "Zielone Świątki w Skansenie" 28 maja o godz. 10:00.

Na zgłoszenia i nagrania zespołów zainteresowanych uczestnictwem Podlaski Instytut Kultury czeka do 10 maja. Dokumenty i pliki można przesyłać pocztą na adres: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, ul. Św. Rocha 14, 15-879 Białystok, mailem: kulturaludowa@pikpodlaskie.pl, bądź dostarczyć osobiście.

Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Podlaskiego Instytutu Kultury.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
939 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39