Mrozu w Białymstoku. Nowe single podbijają listy przebojów [WIDEO]

2020.02.25 07:32
Aura Tour 2020 zawita do Białegostoku, a wraz z nią Mrozu. Koncert odbędzie się w piątek (28.02) w sali Forum.
Mrozu w Białymstoku. Nowe single podbijają listy przebojów [WIDEO]
Fot: Mrozu/FB

Mrozu to producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, który łączy blues, soul i rock and roll. To jeden z ciekawszych głosów polskiej sceny muzycznej, czego dowód daje na energetycznych koncertach ze swoim rasowo brzmiącym zespołem. Jest zdobywcą wielu muzycznych nagród, szturmem podbił listy przebojów.

W 2009 roku Mrozu nagrał debiutancką płytę "Miliony monet", której tytułowy singiel podbił listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce. Mrozu przez lata ewoluował, odszedł od r'n'b i obecnie w jego muzyce znajdziemy dużo odniesień do rdzennego soulu, bluesa i rock and rolla.

W 2014 roku Mrozu pokazał się jako ukształtowany artysta, który płytą "Rollercoaster", udowodnił, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. Płyta ta, to świetnie brzmiąca eklektyczna kompilacja, pełna różnego rodzaju emocjonalnych zwrotów akcji, także dla bardziej wymagającego słuchacza. Pochodzą z niej takie hity jak: "Rollercoaster", "1000 metrów nad ziemią", "Jak nie my, to kto", "Poza logiką" czy wykonany wspólnie z chórem Sound'n'Grace "Nic do stracenia", który okazał się najczęściej graną piosenką w radiach w 2014 roku. Artysta, zdobył też liczne nagrody, a album "Rollercoaster" pokrył się platyną.

W pracę nad albumem "Zew" poszedł o krok dalej, zdecydowanie ugruntowując swoją muzyczną tożsamość. Tym razem jego kooperacja z producentem Marcinem Borsem była w jeszcze większym stopniu pracą tandemową, co zaowocowało spójnym i wyrazistym materiałem. Płyta pokazuje, że artysta cały czas się rozwija i z pewnością mile zaskoczy entuzjastów klasycznego "brudnego" brzmienia, charakterystycznego dla lat 70. czy 90. poprzedniego stulecia. Na płycie "Zew" pojawiają się też bardziej osobiste teksty, utwory koncepcyjne, które opisują dziką, momentami mroczną stronę ludzkiej natury. Mrozu cały czas pozostaje wierny zasadzie, że bezwzględnie najważniejsza jest muzyka. Artysta konsekwentnie unika bywania na salonach chcąc być kojarzony jedynie z tym, co tworzy. Fani mieli wielokrotnie okazję usłyszeć go na żywo na niezliczonych, energetycznych koncertach ze swoim zespołem.

W zeszłym roku single "Napad" i "Aura" zagościły na stałe w notowaniach wielu stacji radiowych.Początek koncertu o godz. 20.00. Portal Miejski BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: Mrozu w Białymstoku

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1529 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39