Multimedialna wystawa w elektrowni. Wstęp jest wolny

2016.06.02 16:16
"Nowe ilustracje" to multimedialna wystawa, która zostanie otwarta w piątek (3.06) w Galerii Arsenał elektrownia.
Multimedialna wystawa w elektrowni. Wstęp jest wolny
Fot: materiały Galerii Arsenał
"Wiertow - Muzeum Tymczasowe" Aleksandra Czerniawska

Tematem wystawy są relacje pomiędzy sztuką a różnymi dyscyplinami nauki i literatury, filozofią, teatrem, filmem czy modą.

Osobny wątek to fascynacje artystów innymi twórcami, inspiracje konkretną pracą lub teorią artystyczną; bardzo często będzie to także praca w innym medium. Tworzyć się będą też relacje pomiędzy obrazem i tekstem literackim lub naukowym, tekstem i filmem, fotografią i muzyką etc. Te korespondencje mogą być zaskakujące, ale istotna jest wspólna idea, fascynacja, która prowokuje do działania, do tworzenia odpowiedzi we własnym języku.

Tytułowe "ilustracje" będą traktowane bardzo swobodnie - będzie to myślenie obrazami, dźwiękiem lub ruchem o ideach, które mogą być wspólne dla bardzo różnych osobowości artystycznych.

Integralną częścią wystawy jest komponent edukacyjny, traktowany jako dalsza część dialogu, ponieważ wszystkie wątki i prace staną się inspiracją do interakcji i działań warsztatowych. Prace, które powstały w relacji do innego dzieła, stają się z kolei punktem odniesienia dla kolejnych, różnorodnych działań. Intencją tych działań będzie pokazanie różnorodności form, jaką może posługiwać się współczesna sztuka oraz stworzenie sytuacji, umożliwiających interpretację dzieł sztuki.

Wernisaż wystawy zaplanowano 3 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Arsenał elektrownia. Wstęp jest bezpłatny przez cały czas trwania ekspozycji.

Wystawie towarzyszyć będą performance'y, projekcje filmów i spotkania autorskie. Z kolei 4 czerwca o godz. 11.00 zaplanowano oprowadzanie kuratorskie (będzie dostosowane do potrzeb osób niesłyszących i niedosłyszących).

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Szczegóły: "Nowe ilustracje" w Galerii Arsenał

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1297 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39