Muszkiet nagrodą dla białostockich snajperek

2011.09.23 00:00
Ostatnie dni dla strzelców UKS KALIBER Białystok były pełne sukcesów. Najpierw Mateusz Jastrzębski błysnął formą w finale Pucharu Polski, a jego klubowe koleżanki reprezentujące IV LO Białystok we wspaniałym stylu wywalczyły Srebrny Muszkiet.
Muszkiet nagrodą dla białostockich snajperek
Fot: materiały klubu
Zawodniczki UKS Kaliber wygrały turniej o Srebrny Muszkiet

W strzeleckim środowisku tradycją stało się, że coroczny finał Pucharu Polski rozgrywany jest w Zielonej Górze. Nie inaczej było i tym razem. Jednak dla Mateusza Jastrzębskiego udział w imprezie był okazją na zrehabilitowanie się po nieudanym starcie w czerwcowych Mistrzostwach Polski juniorów, w których w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 o włos przegrał walkę o brązowy medal.

Rewanż w Zielonej Górze udał się znakomicie, bo białostoczanin na co dzień uczęszczający do białostockiego Zespołu Szkół Technicznych wynikiem 572 punkty na 600 możliwych wystrzelał pierwsze miejsce, a dodatkowo świetny rezultat pozwolił mu uzyskać pierwszą klasę sportową.

Nie mniejszym sukcesem może pochwalić się dziewczęca reprezentacja IV LO z Białegostoku, która jako zwycięzca podlaskich eliminacji wojewódzkich wystąpiła w ogólnopolskim finale turnieju "O Srebrny Muszkiet" rozgrywanych na strzelnicy WKS Zawisza Bydgoszcz.

- Nasze zawodniczki występowały w roli faworytek - wyjaśnia Jolanta Jarczewska, wiceprezes UKS KALIBER. - W skład drużyny wchodziły utytułowane zawodniczki, reprezentantka Polski, a zarazem srebrna medalistka ostatnich Mistrzostw Polski Juniorek Żaneta Iwaszuk. Mocne wsparcie dała medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Agata Gołębiewska, bardzo dobrze wypadła też finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Anna Skowrońska. Nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne, a wynikiem 1750 punktów wyprzedziły z dużą przewagą kolejne reprezentacje województw małopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

C.M.

1115 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39