Muzeum Podlaskie online: wirtualne spacery, ciekawostki, publikacje

2020.11.10 11:43
Mimo odgórnego zamknięcia instytucje kultury nie poddają się. Na tryb online przełącza się m.in. Muzeum Podlaskie. Co to oznacza w praktyce? Wirtualne wystawy, ciekawostki, interesujące publikacje.
Muzeum Podlaskie online: wirtualne spacery, ciekawostki, publikacje
Fot: Muzeum Podlaskie w Białymstoku

Zgodnie z rządowymi obostrzeniami od 7 do 29 listopada wszystkie Oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku są zamknięte dla zwiedzających.

Chociaż placówek nie można zwiedzać osobiście, nie oznacza to, że w ogóle nie da się korzystać z szansy zobaczenia ich ciekawych wystaw i eksponatów. Mimo zamknięcia Muzeum działa online.

I tak np. na stronie internetowej Muzeum Podlaskiego w Białymstoku dostępne są wirtualne spacery po wystawach stałych w oddziałach tej instytucji kultury.

Również w mediach społecznościowych codziennie publikowane są informacje i ciekawostki o zbiorach i wystawach.

- Na bieżąco dzielimy się życiem muzeum, pozwalamy zajrzeć do naszej "kuchni". Zapraszamy do śledzenia muzeum w social mediach - mówi Joanna Nierodzik z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Z kolei dla osób lubiących czytać o historii czy sztuce placówka udostępnia kilka publikacji. To "Rocznik Białostocki", "Freski Supraskie", "Grądy-Woniecko. Ostatni łowcy-zbieracze znad środkowej Narwi" (archeologia), "Obiekty Obrzędowe Pucharów Dzwonowatych z Supraśla" (archeologia) oraz "Andrzej Kisielewski, Sztuka i nie-sztuka".

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39