Muzyka Końca Lata promuje uroki Puszczy Augustowskiej [wideo]

2011.09.07 00:00
Nad jeziorem Płaskie w sercu Puszczy Augustowskiej nakręciła swój najnowszy teledysk grupa Muzyka Końca Lata. "2001 - 2007" to drugi po "Dokąd" singiel z ich najnowszej płyty "PKP Anielina".
Muzyka Końca Lata promuje uroki Puszczy Augustowskiej [wideo]
Fot: materiały prasowe

Obraz powstał w czasie trzech sierpniowych dni nad jednym z urokliwych jezior w sercu Puszczy Augustowskiej. Główną rolę zagrała Ida Jabłońska, przez niektórych lepiej znana jako Elena z filmu "Bandyta". Za pomysł i reżyserię clipu odpowiada Bartosz Chmielewski, lider zespołu. Wspólnie z nową wokalistką MKL - Olą Bilińską - zajął się też zdjęciami."PKP Anielina" to trzeci w dorobku grupy krążek, którym niejako zamknęła "prowincjonalno - miłosny tryptyk". Wcześniej były ciepło przyjęte "Jedno wesele, dwa pogrzeby" (2006) i "2:1 dla dziewczyn" (2007). W swojej twórczości mińska grupa odwołuje się do big - beatu lat 60., ale też dokonań amerykańskiej alternatywy lat 90.
Motywem przewodnim 12 premierowych piosenek są podróże kolejowe i zmiany pór roku. W warstwie muzycznej gitarowe brzmienie zespołu miejscami wzmocniła sekcja dęta grupy Contemporary Noise Sextet: Wojtek Jachna (trąbka) i Aleksander Kamiński (saksofon). Na płycie pojawiają się też trzy utalentowane reprezentantki polskiej sceny alternatywnej: Karotka z zespołu Kawałek Kulki, Natalia Fiedorczuk i Ola Bilińska z zespołów Płyny i Babadag.

andy

Polecamy lokal
450 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39