Na białostockiej scenie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

2024.01.31 11:16
Już niebawem na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" w ramach koncertu "ZŁOTE PRZEBOJE ze Złotej Kolekcji". Wydarzenie odbywa się z okazji 55-lecia działalności zespołu.
Na białostockiej scenie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"
Fot: Materiały organizatora

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystąpi w ramach koncertu "ZŁOTE PRZEBOJE ze Złotej Kolekcji" w niedzielę (4 lutego) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

"ZŁOTE PRZEBOJE ze Złotej Kolekcji"

Podczas koncertu "ZŁOTE PRZEBOJE ze Złotej Kolekcji" zostaną zaprezentowane najpiękniejsze pieśni Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Od samego początku zespoł ten zdobywał serca publiczności nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Podczas wieczoru będzie można usłyszeć muzykę do polskich tańców ludowych i narodowych, takich jak "Trojak" czy "Lender". Nie zabraknie również kompozycji Stanisława Hadyny, z których "Helokanie" stała się niemal hymnem zespołu. Przybliżając się do korzeni, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" zaprezentuje również rdzenne śląskie pieśni, a wśród nich takie perełki jak "Idą Powstańcy" czy "Ten 21 roczek". Zostaną również zaprezentowane takie utwory jak "Karlik", "Karolinka", "Starzyk", czy też "Stary jo se górnik, stary".

Więcej informacji: Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk": "ZŁOTE PRZEBOJE ze Złotej Kolekcji"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1427 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39