Na co warto pójść w najbliższym czasie do kin? Podpowiadamy

2023.08.31 11:24
W najbliższy piątek zarówno w kinach Helios, jak i w kinie Forum na ekrany trafi kilka premier. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie.
Na co warto pójść w najbliższym czasie do kin? Podpowiadamy
Fot: Stephanie Branchu
Kadr z filmu "Kochanica Króla Janne Du Barry"

W kinach Helios warto obejrzeć:

"Kochanicę Króla Jeanne Du Barry" w Galerii Alfa. Film przedstawia historię Jeanne Vaubernier, młodej i ambitnej kobiety wywodzącej się ze społecznych nizin, która posługując się swoją inteligencją i urokiem osobistym wchodzi na drogę podboju szczytów społecznych. Jej zdolności nie tylko przyciągają uwagę, ale także umożliwiają jej zdobycie serca samego króla Ludwika XV, który dzięki niej odzyskuje apetyt na życie. Pomimo tradycyjnych norm i konwenansów, Jeanne podejmuje decyzję przeniesienia się do Wersalu – epicentrum dworskiego życia i polityki. Tym krokiem doprowadza do wywołania skandalu.

"Bez litości 3. Ostatni rozdział" w Atrium Biała. Głównym bohaterem tej produkcji jest Robert McCall, byłego żołnierza sił specjalnych, który chciał odnaleźć spokój po burzliwej przeszłości jako płatny zabójca na zlecenie rządu. Mimo że dążył do cichego życia, nie potrafi obojętnie przejść obok krzywdy innych. Mężczyzna zmaga się z demonami swojej przeszłości, próbując wynagrodzić przerażające czyny, które popełnił. Jego pociechą staje się wymierzanie sprawiedliwości w imię potrzebujących i pokrzywdzonych. Przenosząc się do południowych Włoch, nawiązuje przyjaźnie z lokalnymi mieszkańcami i odkrywa, że nowi kompani są ofiarami kontroli miejscowych bossów mafijnych.

"Raport Pileckiego" w Galerii Jurowieckiej. Produkcja opowiada o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, członku Armii Krajowej i żołnierzu Armii Polskiej na Zachodzie. Film przedstawia odważną i heroiczną decyzję Pileckiego, który dobrowolnie podjął ryzyko aresztowania, by wkrótce znaleźć się w piekle nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Tam, wśród niewyobrażalnych okrucieństw, nie tylko przeżywa koszmar, ale także zakłada konspiracyjny ruch oporu w ramach Armii Krajowej i przez 947 dni gromadzi informacje o Holokauście oraz innych bestialstwach popełnionych przez nazistów, które mają ujrzeć światło dzienne. Później bierze udział Powstaniu Warszawskim oraz walczy w II Korpusie Polskim generała Andersa we Włoszech, a po powrocie do Polski zostaje aresztowany przez władze komunistyczne i pod pretekstem szpiegostwa zostaje skazany na śmierć.

Do kina Forum warto pójść na:

"Cicha dziewczyna" to produkcja, której historia dzieje się w Irlandii w latach 80. Bohaterką filmu jest dziewięcioletnia Cáit, dziewczynka wywodząca się z licznej, ale mocno zranionej przez życie rodziny. Gdy nadchodzi lato, a z nim nieunikniony termin porodu jej matki, Cáit zostaje nagle wysłana w nieznane, trafiając pod dach dalekich krewnych – Kinsellów. W otoczeniu obcej pary w średnim wieku, Cáit odkrywa, że ich życie, choć oparte na ciężkiej pracy na roli, różni się od tego, co znała. Dziewczyna stopniowo odkrywa piękno życia na farmie, otwierając się na nowe doświadczenia i relacje. W miarę jak dni mijają, a lato przechodzi w jesień, ukrywana przez Kinsellow tajemnica zaczyna wyciekać na powierzchnię. Wraz z odkrywaniem bolesnych faktów, Cáit musi stawić czoła nowym wyzwaniom i zrozumieć, że prawdziwa rodzina i miłość mogą przybierać różne formy.

"Sekrety mojego taty" opowiada losy dwóch braci, Michela i Charly'ego, którzy wychowują się w Belgii w latach 60-tych. Głęboko ukryty sekret ojca rzuca im wyzwanie – chłopcy zdają sobie sprawę, że muszą poznać przeszłość swojego taty, by zrozumieć swoją własną tożsamość. Tajemnicza przeszłość ojca, który przybył do Belgii jako dwudziestolatek i zbudował tam swoją rodzinę, staje się dla braci źródłem nie tylko pytań, ale też inspiracji do odkrywania siebie i swoich korzeni. Film jest nie tylko rozrachunkiem z historią, ale także emocjonalną podróżą w głąb przeszłości. Opowiada autobiograficzną historię Michela Kichki, znanego izraelskiego pisarza i rysownika, którego ojciec był jedynym ocalałym z rodziny po Holokauście. Produkcja ukazuje kluczowe momenty dzieciństwa spędzonego w cieniu Holokaustu oraz podróż z Belgii do Ziemi Obiecanej.

Repertuary:
REPERTUAR Kina Forum 1-7 września
REPERTUAR Kina Helios w Centrum Alfa 1-7 września
REPERTUAR Kina Helios w Atrium Biała 1-7 września
REPERTUAR Kina Helios w Galerii Jurowieckiej 1-7 września

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1326 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39