Na Dojlidach pojawi się mobilna sauna

2021.12.01 11:09
4 i 5 grudnia, na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy, będzie można korzystać z nowej atrakcji. Na białostoczan czekać będzie mobilna sauna.
Na Dojlidach pojawi się mobilna sauna
Fot: BOSiR

Czas na zimowe saunowanie

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował nie lada niespodziankę. Otóż w najbliższy weekend osoby, które wybiorą się do OSW Dojlidy (ul. Plażowa), będą mogły bezpłatnie wygrzać i zrelaksować ciało nie w strefie spa, a w plenerze. Wszystko dlatego, że na terenie wspomnianego obiektu stanie specjalna sauna, która wykonana została z drewna świerku syberyjskiego. Ogrzewana jest ona do temperatury 70-100°C. Seans w niej reguluje ciepłotę ciała, dzięki czemu można się zahartować i uodpornić, jednocześnie wzmacniając układ krążenia i system nerwowy. Saunowanie pomaga też oczyścić organizm z toksyn.

Z nowości jednocześnie będzie mogło skorzystać maksymalnie 6 osób. Do sauny należy wejść boso przez matę bakteriobójczą w odpowiednim stroju kąpielowym z własnym ręcznikiem. Sesje mają się odbywać o równych godzinach. Po 45 minutach sauna będzie dezynfekowana przez ozonowanie. Po skorzystaniu z kąpieli parowej należy uzupełnić płyny w organizmie. Można też schłodzić się w zalewie dojlidzkim.

Mobilna sauna będzie dostępna w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-17.00. Warto wspomnieć, że z sauny nie mogą korzystać osoby: z infekcjami i stanami gorączkowymi; z chorobami napadowymi; z chorobami serca, naczyń wieńcowych i stanami pozawałowymi; z chorobami wyniszczającymi organizm; z zaburzeniami krwi; będące pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Zmieniły się limity

W najbliższy weekend temperatura powietrza ma się utrzymywać w okolicach 0°C. Te warunki zapewne wykorzystają miłośnicy chłodnych kąpieli, których na Dojlidach jest coraz więcej. Morsy zazwyczaj nie udają się do przebieralni w budynku administracyjnym, która służy narciarzom, dlatego w weekend to miejsce udostępnione zostanie osobom chcącym skorzystać z sauny.

Przypominamy, że wszystkie obiekty sportowe BOSiR-u działają w reżimie sanitarnym. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 1 grudnia 2021 r. zmieniły się limity osób na arenach sportowych. Na pływalniach oraz lodowisku będzie obowiązywał limit 50% obłożenia obiektu (dotąd było to 75%). To oznacza, że na Pływalni Sportowej obecnie może przebywać maksymalnie 60 osób, na Pływalni Rodzinnej - 75 osób, a na Pływalni Kameralnej - 15 osób. Z kolei białostockie lodowisko jest w stanie przyjąć nie więcej niż 150 klientów.

Do limitów nie są oczywiście wliczane osoby, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19 i mogą to potwierdzić odpowiednim zaświadczeniem.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

887 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39