Na Dojlidach rusza sezon kąpielowy. Plaża miejska będzie strzeżona przez ratowników

2024.05.28 17:39
Plaża miejska w Białymstoku jako jedna z pierwszych w kraju rozpoczyna sezon kąpielowy. Od soboty (1.06) z dobrodziejstw zalewu będzie można korzystać pod czujnym okiem ratowników. Jeszcze tego dnia wejście na teren Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy ma być darmowe.
Na Dojlidach rusza sezon kąpielowy. Plaża miejska będzie strzeżona przez ratowników
Fot: BOSiR

Będzie bezpieczniej

W ostatnich dniach do Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy przyjechało 200 ton świeżego piasku. Posłuży on wszystkim użytkownikom plaży miejskiej. Dojlidy to jedno z dwóch kąpielisk w Podlaskiem, które najwcześniej, bo już 1 czerwca, rozpoczyna sezon kąpielowy. Co to oznacza? Przede wszystkim bezpieczny wypoczynek. Plaża będzie bowiem strzeżona przez ratowników wodnych.

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu kąpielowego na Dojlidach odbędzie się wydarzenie dla najmłodszych. W środę (29.05) w godz. 10.00-13.00 zorganizowany zostanie "Dzień Dziecka z Policją Na Wesoło i Sportowo", który stanie się doskonałą okazją do tego, by przyjrzeć się sprzętowi służb mundurowych, w tym quadom, miotaczom wody czy więźniarce. W programie są również: pokaz umiejętności oraz tresury policyjnego psa służbowego, pokaz taktyki i technik interwencji policyjnych, pokaz ratownictwa wodnego, który nauczy, jak bezpiecznie korzystać z wody, oraz pokaz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Do tego nie zabraknie konkursów, gier czy malowania twarzy. Pojawią się też dmuchańce i stoiska profilaktyczne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmuje Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku (tel. 47 711 28 72).

Plaża za darmo? To już ostatni moment

Jeszcze 1 czerwca wstęp na teren plaży ma być bezpłatny, natomiast od 2 czerwca wejścia do OSW Dojlidy będą biletowane. Ceny wejściówek wahać się mają od 2 do 12 zł. Ośrodek z kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzętu sportowego będzie czynny codziennie od godz. 9.00 do godz. 20.00. Po zalewie dojlidzkim można pływać nowymi rowerami wodnymi w kształcie kabrioletów, deskami sup, kajakami, łodziami, żaglówkami i deskami windsurfingowymi. Na Dojlidach da się także wynająć rowery górskie i szosowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, foteliki do przewozu dzieci i kaski ochronne. Są również kijki do nordic walking.

Tegoroczną nowością jest Park Linowy Lemur z czterema trasami. Można z niego korzystać w weekendy w godz. 11.00-18.00. Z kolei w lipcu i sierpniu ma on być czynny codziennie.

Należy też wspomnieć, że na terenie OSW Dojlidy pojawił się stół do tenisa stołowego oraz stół do szachów i warcabów. Dostępne są one dla każdego w lasku. Znajduje się tam także siłownia dla dorosłych z urządzeniami do ćwiczeń wszystkich grup mięśni oraz siłownia dla dzieci. Najmłodsi mogą również korzystać z placów zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami, piaskownicami, ścianką wspinaczkową i linarium.

W czwartek (30.05) o godz. 12.00 kolejny sezon ma rozpocząć WakeStok, czyli wyciąg do sportów wodnych. Do dyspozycji plażowiczów będzie dwusłupowy wyciąg z wypożyczalnią sprzętu i infrastrukturą plażową. W czerwcu atrakcja powinna być czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00-20.00.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1353 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39