Na początek zwycięstwo i porażka. Jagiellonia rozpoczęła sparingowe granie

2023.08.15 11:24
Jagiellonia Białystok przygotowuje się do nowego sezonu na szczeblu FOGO Futsal Ekstraklasy. W niedzielę (13.08) drużyna ze stolicy Podlasia rozegrała pierwsze sparingi. Żółto-Czerwoni zmierzyli się z Wenecją Pułtusk i Widzewem Łódź.
Na początek zwycięstwo i porażka. Jagiellonia rozpoczęła sparingowe granie
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Jagiellonia w przerwie między rozgrywkami straciła takich zawodników jak Cristian Neme, Helver Tachack, Mateusz Lisowski, Oleksandr Kolesnykov, Kamil Gryko czy Denis Sandetskiy. To oznacza, że siła białostockiego zespołu w nadchodzącym sezonie będzie zdecydowanie mniejsza. Niewykluczone, iż klub ze stolicy Podlasia zostanie zmuszony nawet do walki o utrzymanie.

Mimo trudnej sytuacji kadrowej osoby odpowiedzialne za przyszłość Jagiellonii nie załamują rąk. Drużyna rozpoczęła już przygotowania do nowych rozgrywek, a w niedzielę Żółto-Czerwoni rozegrali też pierwsze mecze kontrolne. W Pułtusku Jagiellończycy zmierzyli się z miejscową Wenecją, a także z ekstraklasowym Widzewem Łódź. Białostocka drużyna starcie z I-ligowymi gospodarzami wygrała 5:0, ale już pojedynek z łodzianami zakończył się porażką Jagi 0:3.

Kolejne sparingowe spotkania Żółto-Czerwoni rozegrają we wtorek (15.08). Tego dnia klub z Białegostoku wystąpi na Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, który dojdzie do skutku w Sokółce. W imprezie wezmą udział reprezentacje PLP (Podlaska Liga Piłkarska), Wenecja Pułtusk oraz właśnie Jagiellonia Białystok.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
932 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39