Na Podlasiu odbędą się dwa mecze narodowej reprezentacji

2020.01.27 10:59
Polski Związek Piłki Nożnej przyznał dwóm podlaskim miastom organizację meczów piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 21. Starcia z udziałem Biało-Czerwonych stoczone zostaną w Białymstoku i Suwałkach.
Na Podlasiu odbędą się dwa mecze narodowej reprezentacji
Fot: Grzegorz Chuczun

We wrześniu - po wielu latach przerwy - piłkarska drużyna narodowa w końcu rozegrała w Białymstoku mecz o eliminacyjne punkty. Wprawdzie nie było to spotkanie pierwszej reprezentacji, ale występy kadry U-21 również budzą spore zainteresowanie i są czymś, obok czego polski kibic nie może przejść obojętnie.

Bój pomiędzy Polską U-21 a Estonią U-21 (wynik 4:0) nie był jednak ostatnim meczem podczas trwających eliminacji do młodzieżowego EURO 2021, który odbył się w stolicy Podlasia. 27 marca 2020 r. prowadzona przez Czesława Michniewicza drużyna ponownie zawita bowiem na stadion miejski przy ul. Słonecznej. Tym razem, by stoczyć pojedynek z Łotwą U-21.

Co ciekawe, po rozegraniu starcia z Łotyszami reprezentanci polskiej młodzieżówki wcale nie opuszczą naszego województwa, gdyż trzy dni później czeka ich jeszcze towarzyskie spotkanie z zespołem Białorusi. Ten mecz kontrolny dojdzie do skutku w Suwałkach - konkretnie na obiekcie miejscowych Wigier przy ul. Zarzecze.

Przypomnijmy, że ważnymi ogniwami ekipy dyrygowanej przez Czesława Michniewicza są zawodnicy, którzy byli związani z podlaskimi klubami lub cały czas w nich występują. Mowa tu o oczywiście o Patryku Klimali, a więc bohaterze niedawnego transferu do Celticu Glasgow, oraz Bartoszu Bidzie. Drugi z wymienionych piłkarzy w sezonie 2019/2020 jest podstawowym graczem białostockiej Jagiellonii.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1791 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39