Na Politechnice utworzono innowacyjny kierunek studiów

2013.05.29 00:00
W środę (29.05) senat Politechniki Białostockiej zatwierdził uruchomienie nowego kierunku studiów – biotechnologii. Kształcenie na nim rozpocznie się już od październik tego roku.
Na Politechnice utworzono innowacyjny kierunek studiów
Fot: sxc.hu

Biotechnologię można będzie studiować na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Kierunek będzie realizowany w ramach projektu "INNO-EKO-TECH" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Biotechnologia to interdyscyplinarna dziedzina nauki, korzystająca z osiągnięć medycyny, biologii i chemii, a także nauk technicznych. Biotechnologię będzie można studiować na studiach inżynierskich I stopnia, które potrwają 3,5 roku. Zostaną utworzone także dwie specjalności:

- Stworzyliśmy dwie specjalności - biotechnologię środowiska oraz biotechnologię przemysłową – poinformowała na stronie uczelni dr Katarzyna Ignatowicz z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. - Program studiów zapewnia wiedzę dotyczącą projektowania oraz sterowania zintegrowanymi procesami biotechnologicznymi, biochemicznymi i biofizycznymi na potrzeby unieszkodliwiania zanieczyszczeń środowiska, szczególnie z wykorzystaniem mikroorganizmów i ich komponentów komórkowych.

Joanna Kulik
joanna.k@bialystokonline.pl

1177 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39