Na scenę OiFP powraca uwielbiany przez białostoczan "Jesus Christ Superstar"!

2024.02.29 16:13
Już w piątek (1 marca) na dużą scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej powraca musical "Jesus Christ Superstar". To rock opera, która koncentruje się na ostatnich dniach życia Jezusa.
Na scenę OiFP powraca uwielbiany przez białostoczan "Jesus Christ Superstar"!
Fot: Daria Lickiewicz

Premiera "Jesus Christ Superstar" na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej miała miejsce w 2020 roku. Musical obejrzało wtedy aż szesnaście i pół tysiąca widzów! Kultowa sztuka wraca na dużą scenę OiFP.

- "Jesus Christ Superstar" to musical, który zaskakuje co roku i w każdym mieście, w którym tylko pojawia się ten tytuł. Jest to uniwersalny i ponadczasowy materiał, zarówno od strony literackiej, ale także od strony muzyki wielkiego króla tego gatunku, Andrew Lloyd Webbera. Każdy, kto zdecyduje się na przyjście do Opery i Filharmonii Podlaskiej, aby przeżyć z nami ten duchowy rollercoaster z tą historią, będzie zaskoczony przede wszystkim potęgą muzyki i słów, które mimo lat nie zmieniają swojej wartości - podkreśla Jakub Wocial, reżyser musicalu oraz odtwórca ról Jezusa i Judasza.

Realizatorzy musicalu zapowiadają subtelne zmiany, których doświadczy widownia w podlaskiej operze. Jedną z nich będzie wprowadzenie na scenę zupełnie nowych odtwórców ról. Na deskach OiFP po raz pierwszy w roli Marii Magdaleny zobaczymy artystkę, Weronikę Bochat.

- Jestem cały czas jeszcze w procesie i wykorzystuję każdą próbę po to, aby to było takie, jak nad tym wspólnie pracowaliśmy i jak ja to czuję. Jaka będzie Maria Magdalena? Myślę, że bardzo szlachetna, uczuciowa i delikatna, ale przeżywająca zarazem spektrum naprawdę najróżniejszych emocji - mówi.

Jednak to nie tylko historia odgrywa istotną rolę w "Jesus Christ Superstar", ale także muzyka. Kierownictwo muzyczne nad tym musicalem objął Jan Stokłosa, który przybliżył proces powstawania tego dzieła oraz opowiedział o jego aspektach muzycznych:

- Muzyka w "Jesus Christ Superstar" jest ponadczasowa i fenomenalna. Na scenie OiFP gramy w składzie mieszanym, rockowo-symfonicznym. Należy pamiętać, że zanim powstał ten musical, to powstała płyta koncepcyjna, czyli tak zwany "brązowy album" i była to muzyka napisana na rockowy, mały skład. Musical ten ewoluował już wiele razy, ponieważ jego twórcy modyfikowali go na różne składy. My gramy taką optymalną wersję. Obecna jest rockowa część, ale mamy również filharmoników z OiFP, którzy dodają różne smaczki. Mamy również pełne perkusjonalia, które bardzo rzadko w tych inscenizacjach są dostępne. Obecne są również nowe role i nowe osoby w rolach. Mnie to zawsze bardzo cieszy, ponieważ każdy zawsze proponuje coś nowego w interpretacjach - podkresla.

Bilety na musical "Jesus Christ Superstar" są dostępne online na stronie Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz stacjonarnie w kasie biletowej OiFP (ul. Odeska 1).

Więcej informacji: Musical "Jesus Christ Superstar"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

672 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39