Na spacer z karabinem, pistoletem i bagnetem

2018.11.02 16:01
Białostoccy policjanci zatrzymali ostatniej nocy (z 1 na 2 listopada) mężczyznę idącego poboczem drogi z karabinem maszynowym w ręku.
Na spacer z karabinem, pistoletem i bagnetem
Fot: pixabay.com

Minionej nocy tuż po północy dyżurny białostockiej Komendy Miejskiej Policji został zaalarmowany, że drogą z Supraśla do Białegostoku idzie mężczyzna, który rzuca butelkami w jadące samochody. Z informacji przekazanej dyżurnemu wynikało także, że mężczyzna może mieć przy sobie broń.

Mundurowi z patrolówki, którzy zostali wysłani na miejsce pomiędzy miejscowościami Ogrodniczki i Nowodworce, zauważyli idącego ścieżką rowerową mężczyznę, którego wygląd był zbieżny z tym podanym przez dyżurnego. Gdy zatrzymali 43-latka, okazało się, że mężczyzna szedł drogą z pistoletem maszynowym. Znaleźli przy nim także pistolet, magazynek, blisko 50 sztuk ostrej amunicji oraz bagnet z ostrzem o długości 30 centymetrów.

W dodatku zabezpieczyli także susz roślinny, który po zbadaniu okazał się marihuaną o łącznej wadze blisko 5 gramów. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, ale okazało się, że zatrzymany ma pozwolenie na broń. Nie uchroniło go to jednak przed trafieniem do policyjnego aresztu.

Teraz odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających i przenoszenie broni w stanie nietrzeźwości.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1349 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39