Na święta nikt nie zostanie bez pieniędzy. Emerytury i renty wypłacone będą wcześniej

2020.12.15 12:39
ZUS wypłaci wszystkie emerytury i renty przed świętami. W Podlaskiem 76% świadczeniobiorców woli przelew bankowy, niż tradycyjne doręczanie gotówki przez listonoszy.
Na święta nikt nie zostanie bez pieniędzy. Emerytury i renty wypłacone będą wcześniej
Fot: Pixabay

Wypłaty jeszcze przed świętami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wypłaci w grudniu świadczenia przed terminem. Zazwyczaj emeryci i renciści dostawali je 25-ego dnia miesiąca - lecz przed świętami otrzymają je kilka dni wcześniej.

- Okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań i licznych wydatków. W związku z tym warto wiedzieć, którego dnia zapuka do drzwi listonosz, czy też przelew pojawi się na naszym koncie. ZUS zadbał o to, by każdy emeryt i rencista nie został bez pieniędzy na święta – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 21 grudnia. Natomiast wypłaty, które przekazywane są na konta bankowe trafią do 23 grudnia. Seniorzy mogą być zatem spokojni i pewni, że nie zostaną bez pieniędzy na święta.

W Podlaskiem 76% seniorów wybiera przelewy

Dobrą wiadomość jest także dla świadczeniobiorców, którzy otrzymują wypłatę 1. dnia miesiąca. Za styczeń 2021 r. pieniądze zostaną im przekazane jeszcze w tym roku. 28 grudnia trafią na pocztę, a 30 grudnia na rachunki bankowe.

ZUS zachęca również, aby rozważyć możliwość bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Póki co ten sposób wybrało 76% seniorów w województwie podlaskim. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy oraz nie trzeba czekać na wizytę listonosza.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1173 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39