Na terenie OSW Dojlidy pracę wznawia wypożyczalnia sprzętu wodnego

2023.04.12 17:00
Już od najbliższej soboty (15.04) w Ośrodku Sportów Wodnych Dojlidy będzie można wypożyczać sprzęt pływający. Wszystko dzięki wiosennej aurze, która w końcu zawitała do stolicy Podlasia.
Na terenie OSW Dojlidy pracę wznawia wypożyczalnia sprzętu wodnego
Fot: BOSiR

Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy lubią wypoczywać na łonie przyrody. Czynny jest on cały rok, ale właśnie wiosną i latem ma do zaoferowania zdecydowanie najwięcej. W sobotę nareszcie zacznie działać wypożyczalnia sprzętu wodnego. W tym sezonie do dyspozycji klientów ma być pokaźniejsza liczba desek SUP, które cieszą się coraz większą popularnością. Wypożyczalnia oferuje także kajaki, rowerki wodne, łodzie wiosłowe, łodzie canoe oraz łodzie żaglowe klasy Omega idealne do żeglowania po zalewie.

Również teren wokół stawów dojlidzkich to dobre miejsce dla amatorów wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Wypożyczalnia oferuje więc także rowery górskie i szosowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z możliwością przewozu dzieci w specjalnych fotelikach. Okolice grobli sprzyjają spacerom, biegom i marszom z kijkami nordic walking, które również można otrzymać na miejscu. Wypożyczalnia jest czynna w godzinach 9.00-18.00, a sprzęt sportowy i pływający można pobrać do godziny 17.00.

Warto dodatkowo przypomnieć, że na terenie OSW Dojlidy znajduje się też siłownia wyposażona w urządzenia do ćwiczeń różnych grup mięśni - ramion, pleców, brzucha i nóg. Od kilku sezonów działa także siłownia pod chmurką dedykowana dla dzieci z 6 urządzeniami, które cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Dzieci mogą również korzystać z piaszczystej plaży oraz placów zabaw - huśtawek, zjeżdżalni, piaskownic, ścianki wspinaczkowej i linarium obrotowego.

Dojlidy to także doskonałe miejsce na organizację rodzinnego grilla czy ogniska dla znajomych. Ponadto przy plaży dostępne są boiska do piłki nożnej i siatkówki. W sezonie wiosennym i letnim planowane są zawody dla amatorów gry na piasku, ale nie tylko takie, bo w sierpniu tradycyjnie już odbędą się zmagania triathlonowe z cyklu Elemental Tri Series, czyli mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansach standard i sprint, a na początku wakacji najmłodsi będą mogli wystartować w zawodach wytrzymałościowych Hero Run Kids.

Do 1 czerwca włącznie wstęp na teren Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy jest bezpłatny.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

925 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39