Na tych terenach wciąż jest niespokojnie. Policja i Straż Graniczna stale interweniuje

2024.06.04 14:58
W poniedziałek (3 czerwca) podlascy policjanci zatrzymali 2 kurierów, którzy chcieli przewieźć 9 osób nielegalnie przebywających w Polsce. Tego samego dnia, w okolicy Białowieży doszło do zdarzenia z udziałem funkcjonariusza Straży Granicznej. Został on raniony konarem drzewa w głowę w okolicę oka.
Na tych terenach wciąż jest niespokojnie. Policja i Straż Graniczna stale interweniuje
Fot: Pixabay.com

Podlascy policjanci zatrzymali dwóch kurierów

Około godziny 11 w miejscowości Morze (powiat hajnowski), funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej VW passata. Jak się okazało, obywatel Litwy przewoził 5 osób nielegalnie przebywających na terytorium RP.

Jeszcze tego samego dnia (3 czerwca), przed godziną 21 policjanci w miejscowości Czyże (powiat hajnowski), zatrzymali do kontroli citroena, którego kierowca (obywatel Gruzji) przewoził 4 osoby nielegalnie przebywające na terenie RP.

Od początku roku policjanci zatrzymali łącznie 96 kurierów.

Straż Graniczna odnotowała kolejny niebezpieczny incydent na granicy

Jak podaje mjr Katarzyna Zdanowicz, grupa cudzoziemców w rejonie nadzorowanym przez placówkę SG w Białowieży zachowywała się bardzo agresywnie podczas próby nielegalnego przekraczania granicy kraju.

Migranci rzucali konarami drzew, strzelali z procy oraz rozpylali gaz. W trakcie tego ataku funkcjonariusz Straży Granicznej został uderzony konarem drzewa w głowę w okolicę oka. Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, mężczyzna został przewieziony do szpitala, w którym obecnie przebywa. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Od początku bieżącego roku, w atakach na polskie patrole ochraniające granicę polsko-białoruską zostało rannych 8 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1143 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39