Na wielu osiedlach śmieci będą odbierać nowe firmy. Trwa wymiana pojemników

2016.09.26 14:17
Kończy się ustawianie nowych pojemników na śmieci w 3 z 6 sektorów, na jakie podzielony jest Białystok. Jest to związane z zawarciem umów na odbiór odpadów z firmami, które wygrały przetarg na świadczenie tej usługi przez najbliższe 2 lata.
Na wielu osiedlach śmieci będą odbierać nowe firmy. Trwa wymiana pojemników
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

1 października będzie pierwszym dniem obowiązywania nowych umów na odbiór odpadów komunalnych na terenie Białegostoku. Usługi w tych sektorach świadczyć będą firmy: MPO Sp. z o.o. - sektory I, III i IV; KOMA Sp. z o.o. - sektory II i V oraz Usługi Komunalne "Błysk" w sektorze VI.

Zmiana odbiorców odpadów nastąpi w sektorach II, V i VI. Obejmują one m.in. obszar osiedli: Centrum, Tysiąclecia, Mickiewicza, Dojlidy, Dojlidy Górne, Starosielce, Młodych, Zielone Wzgórza, Słoneczny Stok i Leśna Dolina.

W związku ze zmianą firm, w tych trzech sektorach kończy się operacja ustawiania nowych pojemników, do których mieszkańcy będą mogli wrzucać odpady od 1 października. Stare będą wycofywane przez dotychczasowych wykonawców usług w pierwszych dniach października.

- Nasi pracownicy monitorują proces wymiany pojemników. Niemniej prosimy mieszkańców Białegostoku, aby zgłaszali nam ewentualne nieprawidłowości, szczególnie w pierwszych dniach października, kiedy dotychczasowi wykonawcy będą odbierać stare pojemniki - mówi Zbigniew Gołębiewski, rzecznik odpowiedzialnej z gospodarkę odpadami komunalnymi miejskiej spółki Lech.

Gołębiewski przypomina, że w razie pytań i uwag dotyczących wymiany pojemników można kontaktować się z infolinią Systemu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Białymstoku pod tel. 85 741 79 83.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1200 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39