Na wybory pojedziemy za darmo. Jest decyzja Rady Miasta

2024.03.26 11:01
To już pewne. Na wybory samorządowe, które odbędą się 7 kwietnia, białostoczanie będą mogli pojechać autobusami BKM bezpłatnie. Taką decyzję – na wniosek prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego – podjęli radni Rady Miasta Białegostoku.
Na wybory pojedziemy za darmo. Jest decyzja Rady Miasta
Fot: Marcin Jakowiak/ UM Białystok

7 kwietnia, w dniu wyborów samorządowych, z opłat za przejazd komunikacją miejską będą zwolnieni wszyscy pasażerowie białostockich autobusów.

– Dzień wyborów, czy to ogólnopolskich, czy samorządowych, to zawsze święto demokracji. Jednocześnie udział w nich to nasz obywatelski obowiązek. Aby ułatwić mieszkańcom dotarcie do lokali wyborczych, zaproponowałem ustanowienie bezpłatnych przejazdów autobusami dla wszystkich. Będą one obowiązywały na terenie całego obszaru działania Białostockiej Komunikacji Miejskiej – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Na pomoc w dotarciu na wybory będą mogły także liczyć osoby niepełnosprawne z dysfunkcją kończyn dolnych. Urząd Miejski zapewni w tym dniu bezpłatny przejazd komunikacją specjalną. Zgłoszenia przyjmowane są w godzinach pracy urzędu oraz w dniu wyborów od godz. 7.00 do 19.00 pod numerem telefonu (85) 744 34 04.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1216 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39