Na wyposażenie kuchni i remont. Będą inwestycje w dwóch podlaskich szpitalach

2023.07.19 13:55
W środę (19.07) zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu dotacji szpitalom w Łomży i Choroszczy. Na co zostaną przeznaczone?
Na wyposażenie kuchni i remont. Będą inwestycje w dwóch podlaskich szpitalach
Fot: Marek Maliszewski / Szpital Wojewódzki w Łomży

Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy kontynuuje inwestycje mające na celu poprawę warunków świadczenia opieki psychiatrycznej. Niedawno przebudowana kuchnia zostanie dodatkowo wyposażona dzięki przeznaczeniu kwoty niemal 49 tys. zł.

Środki zostaną zainwestowane w zakup niezbędnego sprzętu i urządzeń, które umożliwią przygotowywanie posiłków na miejscu. Planowany zakup regałów oraz wag magazynowych pozwoli na efektywne zarządzanie zapasami żywności i składników potrzebnych do przygotowywania wyżywienia dla pacjentów i personelu.

Natomiast Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 150 tys. zł na remont pomieszczeń, które znajdują się na pierwszym piętrze pawilonu D. Prace remontowe mają na celu przystosowanie przestrzeni do potrzeb Poradni Centrum Zdrowia Psychicznego. Dzięki temu możliwe będzie zapewnienie kompleksowej opieki psychiatrycznej, która obejmuje doraźną, ambulatoryjną, środowiskową, dziennej i całodobową pomoc.

Szpital w Łomży będzie mógł skupić się na zapewnieniu wysokiej jakości opieki dla mieszkańców miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego, którzy wymagają wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego. Dotacja jest częścią większego wsparcia finansowego, jakie placówka otrzymała z budżetu województwa, a które przekracza łączną sumę 1,9 mln zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1824 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39