Nad rzeką Supraśl powstaną dwie nowe plaże

2021.12.30 17:31
Choć za oknem zima, Wasilków ma gorące informacje - powstaną dwie nowe plaże nad rzeką Supraśl. Pierwsza w Studziankach, a druga w Nowodworcach.
Nad rzeką Supraśl powstaną dwie nowe plaże
Fot: Malwina Witkowska
Rzeka Supraśl

Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz podpisał dwie umowy na pozyskanie gruntów do celów rekreacyjnych z przeznaczeniem utworzenia na nich plaży.

Pierwsza to umowa z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa o nieodpłatne przekazanie na własność Gminy Wasilków gruntu wielkości 1 ha przylegającego do rzeki Supraśl, znajdującego się po drugiej stronie istniejącej już i znanej plaży w Nowodworcach.

Druga to umowa na dzierżawę gruntu o powierzchni 2500 m2 w Studziankiach.

- Jest to ważny dzień dla mieszkańców Nowodworców i Studzianek, dwóch największych wsi w Gminie Wasilków – stwierdził burmistrz.

Na tym terenie będzie można rozwijać różne aktywności, stworzyć boisko, plażować i odpoczywać.

- Od początku kadencji starałem się o pozyskanie tego gruntu dla miejscowości Nowodworce. Wdzięczny jestem za przychylność dyrektor KOWR Jadwidze Zabielskiej. Dzięki jej pozytywnemu podejściu mogliśmy działkę pozyskać. Obie inicjatywy były wspierane przez sołtysów Eugenię Górko, Jolantę Szymańską, Adama Zawistowskiego. Mogliśmy liczyć również na wsparcie radnych Rady Miejskiej w Wasilkowie Moniki Targońskiej-Dakowicz oraz Łukasza Bojanowskiego - dodał Adrian Łuckiewicz.

Swój zachwyt wyraził również sołtys wsi Nowodworce Adam Zawistowski:

- Jest to najlepsza wiadomość w tym roku, a można powiedzieć, że w przeciągu ostatnich dziesięciu lat. Jest to jedna z dwóch praktycznie działek na terenie naszego sołectwa, gdzie możemy rekreację przeprowadzać, co jest dla nas mieszkańców bardzo ważne - powiedział sołtys.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

991 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39