Nadchodzi Międzynarodowy Dzień Teatru. Białostockie instytucje zapraszają do świętowania

2024.03.26 11:49
Międzynarodowy Dzień Teatru to coroczne święto, które zostało ustanowione 27 marca w 1961 roku, upamiętniając otwarcie Teatru Narodów w Paryżu. W Białymstoku również celebrujemy tę okazję.
Nadchodzi Międzynarodowy Dzień Teatru. Białostockie instytucje zapraszają do świętowania
Fot: Pixabay.com

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

27 marca Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku rozpocznie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru od spotkania z aktorami. Od godz. 12:00, artyści powędrują Rynkiem Kościuszki oraz ul. Lipową, celebrując to święto wraz z mieszkańcami miasta. Teatr przewiduje drobne upominki dla uczestników, którzy podzielą się swoimi wspomnieniami lub historiami związanymi z wizytą w teatrze. Każdy uczestnik będzie miał również okazję do rozmowy z bohaterami spektakli Teatru Dramatycznego oraz do wspólnego zdjęcia.

Dodatkowo, tylko 27 marca, widzowie będą mogli nabyć bilety na spektakle "Makbet" oraz "Bóg mordu" Teatru Dramatycznego w cenie 35 zł. Promocja dotyczy przedstawień planowanych na weekend 20-21 kwietnia. Tańsze bilety będą dostępne zarówno w sprzedaży internetowej na stronie dramatyczny.pl oraz w Kasie Teatru (ul. Suraska 1).

Nie Teatr

Mimo, iż Nie Teatr wymyka się od standardowej definicji teatru, to zawsze zaprasza na wspólne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. 27 marca, o godz. 17:00 odbędzie się prezentacja solowych etiud lalkowych przygotowanych przez studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, Filia w Białymstoku, pod kierunkiem Pauli Czarneckiej. Później, o godz. 18:30 będzie można przenieść się za kurtynę i uczestniczyć w przedpremierowym czytaniu sztuki "Zaprzysiężone dziewice" w reżyserii Dariusza Szady-Borzyszkowskiego, przygotowanym przez teatr BaWiMo.

Ponadto, 27 marca w kasie biletowej Nie Teatru (ul. Sienkiewicza 4) będzie dostępna możliwość zakupu biletów na wydarzenia z 10% rabatem. Kasa będzie otwarta w godz. 16:00-19:00 na drugim piętrze Nie Teatru.

Opera i Filharmonia Podlaska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza do skorzystania ze specjalnej promocji. 27 marca bilety na spektakl "Pajace/Rycerskość wieśniacza" będzie można zakupić z 30% zniżką z kodem promocyjnym "PAJACE". Promocja dostępna będzie zarówno na stronie oifp.eu oraz w kasie OiFP (ul. Odeska 1). Zniżka obejmuje wszystkie terminy spektaklu z wyjątkiem premiery, która zaplanowana jest na 10 maja.

"Pajace/Rycerskość wieśniacza" to połączenie dwóch arcydzieł na jednej scenie: "Pajace" Ruggera Leoncavalla oraz "Rycerskości wieśniaczej" Pietra Mascagniego. "Pajace" to opowieść o życiu grupy artystów cyrkowych w malowniczej włoskiej wiosce. W sztuce tej farsa przeplata się z tragedią, ukazując dramat miłosny głównych bohaterów. "Rycerskość wieśniacza" to z kolei opowieść o miłości, zdradzie i śmierci, osadzona w scenerii sycylijskiej wsi.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

923 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39